Hradecká městská knihovna vydává knihy přes okénko a magistrát je otevřen jako v normálních časech

Městská knihovna bude půjčovat přes okénko.
Městská knihovna bude půjčovat přes okénko. | autor: Ateli

Od včerejšího dne je hradecký magistrát otevřen podle standardních otevíracích hodin. Může za to přijetí nových opatření Vládou ČR, která se mimo jiné týkají otevíracích hodin úřadů i provozu knihoven. Lidé by ale i nadále měli preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci s úřadem. Městská knihovna opět spouští výdej knih přes okénka.

Provoz magistrátu města je obnoven podle standardních otevíracích hodin, tedy v pondělí a středu od 8 do 17 a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin. Na některých odborech se otevírací doba mírně liší. Lidem je doporučeno, aby se před návštěvou úřadu domluvili s příslušným odborem, zda je možné jejich požadavek vyřídit elektronicky či telefonicky a aby tento postup upřednostnili před osobní návštěvou. Pro některé agendy mohou klienti úřadu nadále využívat pro vyřízení svých záležitostí online rezervační systém. To se týká zejména osobních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel.

Uvnitř budovy magistrátu města nadále platí povinnost nošení roušek, respirátorů či jiných pokrývek horních dýchacích cest. Povinné je rovněž dodržování rozestupů. Klienti mají také možnost využívat dezinfekci, která je k dispozici ve stojanech na chodbách budovy úřadu.

Úpravy vládních opatření se v rámci všech městských organizací týkají pouze knihovny. „V pátém stupni knihovna nemohla mít otevřený ani výdej přes okénka, nyní je to již možné. Otevřená výdejní okénka jsou od dnešního dne v hlavní budově ve Wonkově ulici a na dalších šesti pobočkách. Vydávány budou knihy předem objednané. Budova knihovny v Kuklenách zůstane ještě uzavřena z důvodu právě probíhající rekonstrukce,“ říká ředitelka městské knihovny Barbora Čižinská. Ostatní městské organizace fungují ve stávajícím režimu jako doposud, případně jsou z důvodu vládních nařízení některé jejich provozy uzavřené.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.  
Čtěte více

Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se…
Čtěte více

Secesní kiosky u mostu jsou již téměř opraveny, hledá se do nich nájemce

Dva secesní kiosky, na jižní a severní straně, na hradeckém Pražském mostě čekají na nové nájemce. Zatímco ten na Eliščině nábřeží je těsně před dokončením a výběrové řízení bude v polovině března vypsáno, nájemce do kiosku na Tylově nábřeží už se aktivně hledá. Budou muset…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme