Hradecká městská knihovna vydává knihy přes okénko a magistrát je otevřen jako v normálních časech

Městská knihovna bude půjčovat přes okénko.
Městská knihovna bude půjčovat přes okénko. | autor: Ateli

Od včerejšího dne je hradecký magistrát otevřen podle standardních otevíracích hodin. Může za to přijetí nových opatření Vládou ČR, která se mimo jiné týkají otevíracích hodin úřadů i provozu knihoven. Lidé by ale i nadále měli preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci s úřadem. Městská knihovna opět spouští výdej knih přes okénka.

Provoz magistrátu města je obnoven podle standardních otevíracích hodin, tedy v pondělí a středu od 8 do 17 a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin. Na některých odborech se otevírací doba mírně liší. Lidem je doporučeno, aby se před návštěvou úřadu domluvili s příslušným odborem, zda je možné jejich požadavek vyřídit elektronicky či telefonicky a aby tento postup upřednostnili před osobní návštěvou. Pro některé agendy mohou klienti úřadu nadále využívat pro vyřízení svých záležitostí online rezervační systém. To se týká zejména osobních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel.

Uvnitř budovy magistrátu města nadále platí povinnost nošení roušek, respirátorů či jiných pokrývek horních dýchacích cest. Povinné je rovněž dodržování rozestupů. Klienti mají také možnost využívat dezinfekci, která je k dispozici ve stojanech na chodbách budovy úřadu.

Úpravy vládních opatření se v rámci všech městských organizací týkají pouze knihovny. „V pátém stupni knihovna nemohla mít otevřený ani výdej přes okénka, nyní je to již možné. Otevřená výdejní okénka jsou od dnešního dne v hlavní budově ve Wonkově ulici a na dalších šesti pobočkách. Vydávány budou knihy předem objednané. Budova knihovny v Kuklenách zůstane ještě uzavřena z důvodu právě probíhající rekonstrukce,“ říká ředitelka městské knihovny Barbora Čižinská. Ostatní městské organizace fungují ve stávajícím režimu jako doposud, případně jsou z důvodu vládních nařízení některé jejich provozy uzavřené.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí,…
Čtěte více

Projekty vstřícné k přírodě Hradec podpoří milionem korun

Čištění řek, výsadba nových stromů nebo podpora druhové rozmanitosti, takové projekty zaměřené na ekologii a rozvoj životního prostředí město Hradec Králové podpoří v rámci svého dotačního programu.  Rozděleno by mohlo být až jeden milion korun. Část dotací již schválila…
Čtěte více

Celkem 360 žádostí o finanční podporu dorazilo od podnikatelů na magistrát

Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí podnikatelů v celkové výši více než čtyři miliony korun. Mohli tak žádat o finanční podporu v rámci městského programu Antivirus II. V průběhu příštího týdne všechny posoudí hodnoticí komise, návrhy pak zamíří k projednání v radě a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme