Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Divadlo hrát zatím nebude.
Divadlo hrát zatím nebude. | autor: hradeckralove.cz

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost zahájí kina nebo knihovna. Klicperovo divadlo zůstane zavřené.

Hradecké Bio Central 11. května znovu otevírá své kinosály. Na jeho webových stránkách už je dokonce k dispozici i program. Kapacita sálu je maximaálně 100 diváků a další podmínky bude zařízení dodržovat dle pokynů Ministerstva zdravotnictví ČR.

Od 11. května slibují otevření i kinosály Cinestaru v obchodním centru Futurum.

Ve stejný den se svým příznivcům otevřou i brány hradecké městské knihovny - Centra celoživotního vzdělávání ve Wonkově.

Otevírací doba (platná do 31. 8. 2020)
po, út, čt: 12-18  (út: zavřeno dětské odd. pro projektové dny)
st, pá: 8-12 h
so: zavřeno

Zároveň se otvírají všechny pobočky knihovny podle upravené otvírací doby viz tabulka v závěru. Provoz kavárny zahajuje výdejním okénkem a předzahrádkou také 11. května od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin.
 
Lze si vybírat knihy v půjčovnách i objednávat ze skladu a volného výběru. Nadále samozřejmě budou poskytovány všechny služby online: výpůjčky e-knih, přístupy z domova do databáze novin a časopisů PressReader, do hudebních databází, pokračuje Virtuální univerzita pro seniory, online soutěže pro děti a dospělé aj.

Zatím nebude z bezpečnostních důvodů možné: studium a delší pobývání v prostoru knihovny, stejně jako další prezenční služby: čtení novin a časopisů, práce na PC, poskytování veřejného internetu, poslech CD/DVD.

Podle závazných doporučení ústředních orgánů bude vracení vypůjčených dokumentů probíhat odděleně od půjčování. Vracet knihy je možné na vyhrazená místa při vstupu do budov a do biblioboxů.

Vrácené knihy stráví několik dní v preventivní karanténě a až poté budou odečteny z vašeho čtenářského konta. Nebude tedy možné si je vypůjčit ihned po jejich návratu jiným čtenářem.

Návštěvníci knihovny budou respektovat podobná opatření jako v obchodech: povinné nošení roušky (nebo jiné zakrytí úst a nosu),  dezinfekce rukou při vstupu, dodržování rozestupů. Pohyb osob v knihovně může být regulován dle aktuální situace.

Kulturní program zahájí knihovna v letních měsících výstavami, cvičením na terase v CCV, příměstským táborem pro děti apod., pokud to situace dovolí.

Muzeum východních Čech otevře 12. května v 10 hodin.

Klicperovo divadlo zůstane zavřené

I když je od 11. května možné pořádat akce do sto diváků, Klicperovo divadlo nezačne k tomuto datu hrát. "Zmiňovaná kapacita je pouze jednou z přísných podmínek, nikoliv však jedinou. Za současného stavu bychom například ve Studiu Beseda mohli hrát pouze pro 38 diváků. Za těchto okolností, kdy bude velmi snížen divácký komfort a nebudou otevřeny třeba ani divadelní bary, nejsme schopni přinést kvalitní divadelní zážitek ani pro vás, naše diváky, ani pro herce. Uskutečnění představení při takto omezené kapacitě by navíc po započítání všech nákladů ještě více prohloubilo finanční ztráty divadla. Děkujeme za pochopení i za vaši trpělivost. Stále věříme, že pokud dojde ke změně nastavených opatření, setkáme se s vámi alespoň v omezené míře ještě v této divadelní sezóně," vzkazují svým příznivcům Eva Mikulková, ředitelka divadla a
Pavel Khek, umělecký šéf.

Divadlo Drak se veřejnosti  plánuje otevřít 12. 5. 2020. „Nejprve bude za speciálních hygienických podmínek otevřena galerie Labyrint – stálá expozice Příběh Draku, krátkodobá výstava A neříkej to ve škole a interaktivní laboratoř. Pro návštěvníky, kteří zatím nebudou chtít trávit čas v uzavřených prostorách také divadlo připravuje speciální divadelní „výpravu“, která bude probíhat z větší části venku. Divadelní provoz bychom chtěli zahájit v červnu,“ upřesňuje Tomáš Jarkovský.

Bílá věž je otevřena od 11. května a kostelík sv. Mikuláše bude přístupný od 15. května.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme