Hradec ztratil body s Jabloncem v úplném závěru

První fotbalová liga tento víkend předehrávala první jarní kolo. Hradec Králové doma přivítal Jablonec, kterému měl oplácet krutou prohru z prvního kola.
Hosté vstoupili do utkání lépe a po počátečním zastřelování ze středních pozic se už v osmé minutě trefil hostující Mašek. Votroci byli zaskočeni a trvalo čtvrt hodiny, než se vzpamatovali. Ve 20té minutě jim pomohla chyba hostujícího brankáře, který neudržel hlavičku Zemánka před brankovou čarou a bylo vyrovnáno.

Do druhého poločasu vletěli hradečtí jako uragán a během čtvrt hodiny si vypracovali domácí tři jasné gólové šance, tu čtvrtou proměnil v 58. minutě Skácel. Inkasovaná branka však povzbudila Jablonec a ten začal přebírat iniciativu, která v závěru přešla v jasnou převahu. Tu se hostům podařilo korunovat minutu před koncem, když se ze skrumáže prosadil opět Mašek. Hradec remízoval s Jabloncem 2:2.

Před zimní přestávkou je Hradec na deváté příčce, což je vzhledem k rozpačitému úvodu soutěže velmi lichotivé postavení. Trenér Uličný po zápase sice hráče za výkon kritizoval, s umístěním v tabulce byl však spokojen.