Hradec zdolal se štěstím Synot 2:1

Nedělní utkání první fotbalové ligy mezi SK Hradec Králové a FC Synot Staré Město lze označit za zápas dvou různých poločasů. Zatímco v první půli dominovali domácí, druhé dějství, především jeho závěr, se odehrával v režii Starého Město.
Votroci měli přitom utkání výborně rozehrané. Už v páté minutě nahrál po pěkné akci Kraus Zoubkovi a ten z hranice velkého vápna vymetl horní růžek hostující branky. Více ze hry měli i nadále domácí, jejichž pozorná obrana Synot prakticky nepustila na dostřel branky. Naopak v úplném závěru prvního poločasu zacentroval přesně Kraus a hlavička Kříže skončila v síti. Do druhého poločasu vstoupili Votroci famózně a během čtvrt hodiny si vypracovali tři jasné příležitosti, ale ani jednu neproměnili. Zákonitě musel přijít trest. Z nenápadné akce se deset minut před koncem trefil hostující Slončík a od té chvíle se rozpoutalo před hradeckou brankou peklo. Brankář Podhajský byl v jednom kole a s vypětím všech sil a s přispěním štěstěny nakonec Hradec vítězství 2:1 ubránil.

Na pozápasové tiskové konferenci trenér domácích Uličných nešetřil na adresu svých hráčů kritikou. Nejvíce zkritizoval výkon střídajících hráčů, kteří podle něj zklamali. Bývalý hradecký trenér nyní ve službách Starého Města Dušan Radolský připustil, že kdyby se hrálo ještě o pět minut déle, asi by si na jih Moravy odvezli bod za remízu.