Hradec zdolal Bohemku a unikl ze sestupových pozic

20. kolo fotbalové Synot ligy proti sobě svedlo Hradec Králové a Bohemians Praha. Oba celky minulé kolo zvítězily. Hradec si převezl tři body ze Slovácka, Bohemka doma zdolala Příbram. Pohled do tabulky jasně velí Votrokům vyhrát. Pokud by se jim to povedlo, dostali by se po dlouhé době pryč z posledního místa a to hned mimo sestupové pozice. Jenomže Klokani na tom nejsou o moc lépe a případná prohra pod malšovickými "lízátky" by je naopak výrazně přiblížila právě sestupovým příčkám.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Od začátku hráli aktivněji a během prvních pěti minut si vypracovali dva rohové kopy, ze kterých se naštěstí pro domácí neprosadili. Hradec se na těžkém terénu pohyboval velmi obtížně a do vápna soupeře se dostali poprvé až v 8. minutě, ovšem branku Zlámala neohrozili. Podobný průběh hry pokračoval prakticky celou první půlhodinu. Bohemka byla aktivnější a více útočila, domácí pozorně bránili a zkoušeli hrát na rychlé průniky. Před Zlámala se ale neprobojovali. Mimo jiné i proto, že jim ve přechodové fázi chyběl nemocný Emir Halilovič, který obvykle hru Votroků diriguje.
Do vedení tak mohli jíž v 27. minutě hosté. Rolko totiž při odkopu míče ve velkém vápně kromě míče trefil i hostujícího Jarolíma, který se ochotně skácel k zemi a kopala se penalta. Jenomže zkušený exekutor pokutových kopů Jindříšek neměl svůj okamžik a branku přestřelil. Teprve poté domácí ožili a před Zlámalem začalo být rušněji. Jenomže Dvořák v dobré příležitosti na míč nedosáhl a o chvilku později v hlavičkovém souboji Černý podle rozhodčího fauloval hostujícího brankaře a místo možnosti zakončit viděl žlutou kartu. Každopádně nudná úvodní pasáž byla u konce a z obou stran byl k vidění aktivní útočný fotbal. Nebýt rozhodčího, který hru zbytečně kouskoval (zejména když byl u míče domácí celek), mohlo jít o docela aktraktivní podívanou. Do kabin tak odcházeli hráči za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas začal v podání Hradce značně aktivněji a výsledkem byla první branková příležitost Votroků. Vaněček se v 53. minutě sám probil po levé straně až na hranici malého vápna, tam ale v dobré příležitosti pálil nad Zlámalovu branku. O pět minut později předvedli pěknou akci z přímého kopu Trubač s Marešem. Trubač střílený centrem našel přesně nohu Mareše a ten z voleje tvrdou střelu mezi tři tyče usměrnit nedokázal. Votroci každopádně začínali v útoku Klokany přehrávat. V 62. minutě po pěkné akci sklepnul Dvořák na malém vápně míč Vaněčkovi a ten v jasné příležitosti pálil do tyče. O minutu později už se hradecký snajpr konečně prosadil. Na pravé straně si Štípek s Čermákem pohráli s hostující obranou, na centrovaný míč si následně naskočil nejvýš Vaněček a přesnou hlavičkou k tyči poslal míč za Zlámala - 1:0. O chvilku později mohl Vaněček vedení Hradce navýšit, ale tentokrát Zlámal jeho hlavičku zlikvidoval.
Hosté se přesto nevzdávali a postupně zvyšovali svůj tlak. V 76. minutě úřadovala ve vápně domácích dvojce Bartek - Bretanovič a po jejich pokusech bylo hradeckým hráčům pořádně úzko. Míč ale ve skrumáži za Koubka nedostali. Na druhé straně byl v jasné příležitosti střídající Shejbal, ale míč z voleje poslal jen do vyběhnuvšího brankaře Bohemians.
Hosté v závěrečných minutách zkoušeli ještě vyrovnat a vrhli všechny síly do útoku, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Hradec Králové tak zdolal Boheminans Praha po zlepšeném výkonu v druhém poločase 1:0 a po dlouhé době se odpoutali od sestupových pozic.