Štítky: | Zimní stadion Hradec Králové | ABD | Soud |

Hradec vyhrál nad ABD, i když zatím nepravomocně

Krajský soud v Hradci Králové v úterý rozhodl.
Krajský soud v Hradci Králové v úterý rozhodl.

V úterý proběhlo jednání u Krajského soudu v Hradci Králové ve věci neplatnosti smlouvy mezi městem a firmou ABD. Soud rozhodl, zatím nepravomocně, že smlouva o pronájmu a rekonstrukci zdejšího zimního stadionu je neplatná. 

Představitelé města, v čele s primátorem Zdeňkem Finkem, se tak mohou radovat, dosáhli svého. Vyjádření radnice na adresu společnosti ABD, že chtěla město připravit až o 60 milionů korun, podpořil i zdejší soud. Radní a zastupitelé města rozhodli už na jaře 2011 o tom, že jednostranně odstoupí od smlouvy na rekonstrukci a pronájem zimního stadionu firmou ABD Invest. Reakce ABD přišla v podobě žaloby na město. V úterý však krajský soud žalobu zamítl.

Soudkyně krajského soudu Markéta Šubová označila smlouvu za neplatnou, uvedl to portál České noviny. Šubová se přiklonila k tomu, že došlo k obejití zákona o veřejných zakázkách. Dala tak za pravdu dřívějšímu vyjádření primátora Finka. „Firma ABD byla tehdy vybrána na základě výběrového řízení jako jediná a názor současného vedení města je v souladu s právním názorem o neplatnosti smlouvy od samého počátku z důvodu obejití zákona o veřejných zakázkách a dobrých mravech,“ řekl už v polovině letošního srpna primátor Hradce Králové.

Co se bude dít dál?
Rozhodnutí soudu je zatím nepravomocné, společnosti ABD Invest se může ještě odvolat. Do té doby jsou však v platnosti v červenci a v srpnu vydaná předběžná opatření. Podle nich musí ABD hokejisty a členy klubu pouštět do prostor zimního stadionu a také se musí starat o ledovou plochu v malé i velké hale.

Více o kauze najdete v článcích ABD musí vyrobit led i ve velké hale a Spor o "zimák" se přiostřuje, ale led stále nikde.

Diskutovat o rozhodnutí soudu nebo o jednání společnosti ABD můžete na našem fóru v tématu Zimní stadion a firma ABD.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Za parkování u zimáku už budou řidiči platit. Hodina je bude stát dvacku

Od začátku prázdnin už u zimního stadionu v Hradci Králové nezaparkujete zadarmo. Již tam stojí parkovací automat. Za jednu hodinu tam zaplatíte dvacet korun, za 15 minut 5 korun. K dispozici je 51 míst. Informaci přináší Hradecký deník. Celá plocha navíc projde rekonstrukcí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme