Hradec v souboji o páté místo porazil jasně Kadaň

Velmi zajímavý duel byl na programu ve středu na zimním stadionu v Hradci Králové kam zamířila severočeská Kadaň. Oba celky, jak domácí Energetici, tak kadanští hokejisté měli před středečním duelem na svém kontě shodně 33 bodů. Východočeši okupovali pátou příčku díky lepšímu výsledku z prvního vzájemného duelu, který vyhráli 3:2 v prodloužení, Kadaň byla před 21.kolem na 6.příčce.
V dresu soupeře se ukázal Patrik Fořt, který v loňské sezóně v Hradci pomáhal se záchranou ligy, naopak nepřijel nyní zraněný Petr Kukla, ten na východe Čech strávil celou letní přípravu. Na zápas měla Kadaň už k dispozici čerstvou posiluMilana Vobořila z Plzně. Po úvodním oťukávání, kdy nevyužili domácí dvě veliké šance hned ze svého prvního střídání otevřel skóre po výstavní přihrávce Jirky Hubáčka blafákem Míra Fišer. Hradec si pak zahrál stejně jako Kadaň přesilovou hru, ale oba brankáři byli pozorní. Hra s velmi pečlivým bráněním už ve středním pásmu pokračovala i do konce třetiny a tak se stav už do navršení dvacáté minuty nezměnil. Ve druhé třetině viděli diváci branku až v 28.minutě, kdy nová posila severočechů Milan Vobořil prostřelil Tomáše Malého z poměrně veliké vzdálenosti, když napřáhl mezi červenou a modrou čárou a puk překvapivě skončil v domácí síti. Kadaň se o dvě minuty později radovala znovu. Nejlépe se v nepřehledné situaci před hradeckou brankou zorientoval Tomáš Polanský a poslal hosty do vedení. U obou branek si připsal asistenci nejlepší hráč ligy Stanislav Stavenský. Energetici se dostali do tlaku ze kterého vytěžili ve čtrnácté minutě vyrovnávací branku, přihrávku Jardy Roubíka proměnil ve vyrovnávací trefu Patrik Beck. Stadion vypukl nadšením o další minutu později, kdy Fikrta v brance hostů propálil od modré Lukáš Fejgl – 3:2. Hradec ohrožoval Michala Fikrta i ve zbývajících minutách druhé části, ale gólman soupeře držel zdatně jednobrankové manko. Tlak Energetiků neustál i v poslední třetině, ale Pavel Suchý, Jirka Hubáček a ani Petr Domin si na Michala Fikrta nepřišli. Hosté měli velikou šanci v sedmé minutě, aleMilan Vobořil si vylámal zuby na domácím brankáři Tomáši Malém. Přesně v osmé minutě však udeřila první domácí formace. Patrik Beck elegantně obelstil kadaňského obránce, ale Fikrt jeho střelu pohotově vykopl betonem, dojíždějící Jarda Roubík se už však