Štítky: | Sport | Fotbal |

Hradec v napínavém závěru vydřel s Jabloncem remízu 2:2

Ve 2. kole první fotbalové Gambrinus ligy přivítal Hradec Králové celek Jablonce. Zápas měl o náboj postaráno ještě před úvodním hvizdem, protože hostující celek vede v letošním ročníku trenérská dvojce Kotal - Šmarda, která ještě na jaře působila v Hradci. Hradec tak představil novou trenérskou dvojici Jiří Plíšek - Pavel Medynský. Za hosty nastoupil také hradecký odchovanec Karel Piták, černobílé barvy zase hájil zase dlouholetý hráč Jablonce Milan Fukal. Na domácí premiéru tak i přes netradiční čas a televizní přenos zápasu přišla solidní návštěva bezmála 4 tisíce diváků.

Opatrný začátek

Utkání začalo poměrně opatrně. Hradec byl sice aktivnější, ale Štěpánův centr po rychlém průniku nenašel žádného adresáta a střelecký pokus z otočky bosenské posily Harby nebyl přesný. Jablonec byl spíše zatažený na své polovině a spoléhal na nakopávané míče.

V 13. minutě však zčistajasna udeřil. Na rohový kop si naběhnul kanonýr Lafata a hlavou uklidil míč do sítě - 0:1. Domácí se snažili odpovědět z rychlého průniku Harbou, ale ten správný okamžik ke střele prováhal. V 18. minutě předvedli Votroci další pěknou šanci, ale střelu Šislera dokázali jabloneční zadáci zblokovat na roh. Ten Harba zahrál velmi špatně a trestat mohli hosté. Šance Kovaříka po střele Kopice byla vyložená, ale hostující záložník se nedokázal z metru trefit do odkryté branky.

Na hostujícím celku byla znát zkušenost a herní vyzrálost. Zatímco hradečtí hráči se jen těžko propracovávali na soupeřovu polovinu, Jabloneckým hra ve středu hřiště vyhovovala, když dokázali využít každé zaváhání Votroků k založení protiútoku. A když už se domácím podařilo dostat se do velkého vápna Severočechů, nedokázali Dvořák ani Šisler efektivně zakončit.

Za první poločas nebyli domácí schopni ani jednou vystřelit mezi tyče. Naštěstí pro Hradec ani hosté konec první půle nedohrávali přiliš aktivně, takže žádné nebezpečí pro Lindrovu branku nehrozilo. Spokojeni však nemohli být ale diváci v ochozech, kteří sledovali nudnou podívanou.

Druhý poločas

Druhý poločas bohužel nenabídnul o mnoho lepší podívanou. Hradec se sice zpočátku snažil o aktivní napadání jablonecké obrany, ale opět šlo o marnou snahu. Převaha tak byla jen optická a to navíc jen prvních několik minut. Postupně hra upadala do podprůměru, z jehož šedi vystoupilo jen pár světlých okamžiků.

Takovým byla například 51. minuta, kdy hostujícíbrankař Valeš nepřesně rozehrál, míč se dostal k Šislerovi a jeho rána jen těsně minula tyč. To hosté byli ve střelbě podstatně efektivnější. Jen o minutu později vypálil z dvaceti metrů Kopic, míč před Lindrem zaplaval a hostující brankař neměl šanci - 0:2.

Hradec se nakonec dostal do hry. V 67. minutě vyvrcholila jeho snaha se prosadit. Po neúspěšné kličkované Harby se na hranici velkého vápna dostal k míči Dvořák, který míč usměrnil za již překonaného Valeše. Míč však dokázal tečovat Beneš, ovšem jen rukou. Rozhodčí dal Benešovi překvapivě jen žlutou kartu, každopádně Dvořák kopal penaltu, kterou proměnil - 1:2. Tato branka domácí celek vyburcovala k vyššímu výkonu, takže Jablonečtí místy odolávali silnému tlaku.

Jenomže aby mělo snažení Votroků nějaký výsledek, museli by být schopni proměňovat svoje šance. Harbovu hlavičku v 75. minutě Valeš dokázal zlikvidovat a nikým nehlídaný Štěpán o dvě minuty později nedokázal z malého vápna trefit prázdnou branku. Hosté odolávali tlaku domácích jen s vypětím všech sil. A nakonec stejně neodolali!

V 85. minutě se po levé straně prosmýknul za jabloneckou obranu Štěpán, odcentroval a střídající posila Uškovič dokázal přes hlavu nadvakrát uklidit míč za Valešova záda - 2:2. Ale napínavá podívaná ještě nekončila. Hosté v závěru chtěli strhnout vítězství na svoji stranu a zatlačili Hradec před jeho branku.

V samotné závěru pak měli rozhodnutí na své kopačce Lafata s Benešem, jenže prvně jmenovaný mířil jen do tyče a odražený míč Beneš napálil jen do Lindra. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou 2:2