Hradec v Jihlavě dvě třetiny vedl, nakonec však v posledních dvaceti minutách třikrát inkasoval a pr

Ve středu pokračovala 15.kolem první hokejová liga, v jejím programu se Energetici představili publiku v Jihlavě. Ta ve svém minulém vystoupení vyhrála v Havířove 5:4 v prodloužení a do tabulky si připsala dva body, díky kterým si upevnila třetí příčku v dosavadní prvoligové tabulce. Hradec také „nelenil“ a po dvou porážkách s Pískem a doma s Brnem Energetici zabrali a porazili dosud venku suveréní Chomutov, kterému připravili hráči z východočeské metropole první letošní porážku na kluzištích soupeřů.
V sestavě Hradce se objevil na Vysočině i pardubický Tomaž Razingar, který už má s největší pravděpodobností poslednímožnost zahrát si za Energetiky během této reprezentační přestávky. Na soupisku dopsali trenéři také obránce Zdeňka Procházku, který byl k dispozici jako sedmý bek, naopak chyběl zraněný Vláďa Kostka (naštípnutý malíček z utkání s Chomutovem), toho musel nahradit v třetí obranné dvojici Lukáš Fejgl. Dukla ale také využila extraligové pauzy a v dresu dvanáctinásobného mistra se ukázal například vítkovický Aleš Padělek a nebo třeba znojemský Jaroslav Mareš. První vážnější akce byla vidět až v šesté minutě, když se hradecká první lajna nebezpečně pohybovala kolem Suchanova brankoviště. Do vedení mohli jít však hráči Dukly o několik málo minut později, ale Jaroslav Mareš nebyl ve své koncovce přesný. Hradec měl velikou možnost k otevření skóre v téměř dvě minuty trvající přesilové hře pět na tři, ale kromě pořádného závaru v pásmu Jihlavy se prakticky nic nedělo. Místo střelby hráči volili často nahrávky a to tíženou branku nepřineslo. Hned po návratu obou vyloučených jihlavských hráčů na led se zapotil Tomáš Dušek, který se musel vytáhnout v přečíslení proti Petru Altrichterovi. Záhy měl na druhé straně Jaroslav Suchan štěstí při Dominově dorážce kdy mu pomohlo břevno. Štěstí přálo domácímu brankáři i po dalších šancích tentokrát však druhé formace, ale puk v síti Jihlavy neskončil. Hradec se mohl radovat až tři minuty před koncem první dvacetiminutovky, kdy pohotovou střelou po přesné přihrávce Honzy Šulce prostřelil Suchana Jarda Roubík. Jednobrankovým náskokem skončila také první třetina. V té prostřední se oba dva celky postaraly o velmi dramatickou hru, jak hráči Dukly, tak Energetici si vypracovali celou řadu šancí. Tu nejideálnější k vyrovnání měli domácí hned po vhození úvodního buly, kdy byl ve středovém kruhu faulován jihlavský útočník a rozhodčí po konzultaci s čárovým kolegou poslal na trestnou Honzu Šulce. Dukla vytvořila zámek v hradeckém pásmu, ale po chybě na modré čáře se dostali do přečíslení Jarda Roubík s Jardou Polákem, Suchan jejich bleskovou šanci vyrazil, ale dojíždějící kapitán Standa Mečiar byl nekompromisní – 0:2. Následně kapitán tentokrát domácích nastřelil horní Duškovu tyč, aby pak následně po chybně v rozehrávce při hradecké přesilovce ve středním pásmu ze sóla snížil na 1:2. Muž s kapitánským „C“ na prsou mohl ve své další obrovské příležitosti vyrovnat, ale Dušek brilantně zasáhl. Poté diváci slušně zaplněného horáckého zimního stadionu viděli celou řadu šancí na obou stranách, ale důvod k radosti měli až po parádní akci znovu hosté z Hradce. Jarda Roubík krásně vybídl Jardu Poláka, který elegantním blafákem poslal ...