Hradec usiluje o dotace za více než 360 milionů. Co vše se postaví?

Takhle bude vypadat nová multifunkční fotbalová aréna v Hradci Králové.
Takhle bude vypadat nová multifunkční fotbalová aréna v Hradci Králové.

Více než 360 milionů korun chce radnice v Hradci Králové příští rok obdržet na svůj účet, aby mohla investovat do plánovaných projektů. O dotace žádá z evropských fondů, státního rozpočtu či jiných dotačních programů. Hradec chce dokončit inteligentní dopravní systém, postavit lávku přes Labe, multifunkční fotbalový stadion, dokončit odlehčovací službu v Honkově ulici nebo rekonstruovat a zateplit školské budovy.

Loni hradecká radnice z dotačních programů obdržela více než 60 milionů korun. 

„Letos předpokládáme, že dostaneme téměř 52 milionů. Největší část z této sumy je 26,5 milionu na projekt inteligentního dopravního systému, který má být hotový v roce 2023 a kde máme schválenou celkovou dotaci 157,8 milionů korun. Další dotační miliony letos ušetří městskému rozpočtu u investic do zateplení školských budov, úpravy veřejného prostoru před zimním stadionem, vybudování chodníků a stezek pro cyklisty,“ popisuje náměstkyně primátora pro ekonomiku a dotace Monika Štayrová.

V současnosti jsou již v realizaci další velké projekty, které město zahájilo v posledním období a velkou část nákladů chce ušetřit prostřednictvím dotace. 

„Někde již máme dotaci schválenou, u jiných je žádost podaná nebo před podáním. Na stavbu lávky bychom měli dostat 102,7 milionů, 13,9 milionu na dokončení rekonstrukce a novou expozici v Muzeu východních Čech, 21,5 milionu na stavební úpravy domu pro sociální bydlení na Pražské třídě, více než 23 milionů máme schválených na dokončení dalších rekonstrukcí škol," vyjmenovala náměstkyně Štayrová.

Další dotace jsou zatím nejisté

"V případě úspěšného vyhodnocení žádostí u projektů jako jsou fotbalový stadion, odlehčovací služba v Honkově ulici nebo rekonstrukce křižovatky Fortna půjde o další stovky dotačních milionů. Jejich přesnou výši budeme znát až po projednání a případném schválení žádostí. Kvalifikovaným odhadem bychom mohli v příštím roce obdržet více než 360 milionů korun. Pokud k těmto předpokladům připočteme již čerpané a obdržené dotace od roku 2010, jedná se o celkovou částku jedna a čtvrt miliardy korun z dotačních zdrojů,“ dodala Štayrová.

Hradec Králové čerpá dotace prostřednictvím ITI hradecko-pardubické aglomerace a to především z Integrovaného regionálního operačního programu. Dalšími zdroji dotací mimo ITI hradecko-pardubické aglomerace jsou Operační program Životní prostředí, Operační program Doprava, Státní fond dopravní infrastruktury, Státní fond životního prostředí, Ministerstvo kultury a Ministerstvo práce sociálních věcí, ale i Královéhradecký kraj nebo Norské fondy či Nadace ČEZ.

O dotaci na nový multifunkční fotbalový stadion je pak požádáno u Národní sportovní agentury, kam také bude mířit v současnosti připravovaná žádost o dotaci na novou kanoistickou loděnici.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Odlehčovací služba v Honkově ulici nabídne pečujícím rodinám pomoc už koncem jara

V Honkově ulici v Hradci Králové je téměř dokončena stavba budovy odlehčovací služby, která se stane brzy sídlem městem založené organizace Sociální služby města Hradec Králové. Provoz by společnost měla zahájit během prvního pololetí letošního roku. V současné době se řeší…
Čtěte více

Fotbalový stadion bude muset radnice postavit za své. Dotace od Národní sportovní agentury nedostane

Dotaci na stavbu nového fotbalového stadionu od Národní sportovní agentury Hradec nedostane. Informaci přinesl zpravdajský server Seznamzpravy.cz. Hradecký stadion podle serveru patří mezi žadateli k outsiderům. Hodnotitelé měli prý problém s užitím tzv. metody design-build, kdy…
Čtěte více

Křižovatka Fortna se změní na kruhový objezd, stavební práce začnou v zimě

Začátkem příštího roku začne rozsáhlá rekonstrukce přestupního terminálu a křižovatky Fortna pod schodištěm Bono Publico v centru Hradce Králové. Křižovatka ulic Komenského a Ignáta Hermana se přemění na kruhový objezd. Na podzim město vypsalo výběrové řízení na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme