Hradec uhrál s Libercem jen remízu 2:2

V 9. kole fotbalové Gambrinus ligy přivítal Hradec Králové na domácím hřišti celek Liberce. Vítězovi loňského ročníku vstup do podzimní části soutěže příliš nevyšel. Mimo jiné i díky velké marodce. Ta už ale postupně mizí a v dresu Severočechů dorazila i ikona klubu Jiří Štajner. Domácí tým naopak postrádá dlouhodobě zraněného Klapku, Malínského a Plašila. I přesto chtěli Votroci proti Liberci vyhrát a od začátku to tak na hřišti i vypadalo.

Napětí hned od začátku

Již v úvodní minutě zahrával Harba rohový kop a v následném závaru domácí libereckým hráčům pořádně zatopili a ošemetný centr z pravé strany musel likvidovat brankař Hauzr. Hosté mohli zahrozit o tři minuty později, ale Rabušic poslal lob z dvaceti metrů mimo Koubkovu branku. Brankař Koubek byl hrdinou dalších okamžiků - bohužel smutným.

V 7. minutě poslal spíše propagační střelu z 25 metrů Štajner a překvapený Koubek jeho ránu neudržel v náručí - 0:1. Domácí sice po nepochopitelné minele svého brankaře nesložili zbraně a zatlačili Liberec na jeho polovinu, ale pozorná obrana hostů nepřipustila vážnější ohrožení své svatyně. Výjimkou byla 15. minuta, kdy Štěpán našel dobře rozběhnutého Harbu, ale hradecký útočník tisněný libereckou obranou nebyl schopen trefit branku.

Další ukázku střelecké neschopnosti předvedli Votroci ve 22. minutě. Po Harbově přihrávce se nádherně uvolnil Holeš, proniknul až do malého vápna, kde možná zbytečně nahrával před bránu. Hostující obránci pak hradecké hráče nepustili k pořádné střele.

25.minuta: Dvořák - 1:1

Přesto se o chvíli později domácí fanoušci dočkali. Ke zdánlivě ztracenému míči se dostal Štěpán, poslal z hranice velkého vápna nadýchaný centr před Hauzra, kde míč hlavou jen lehce tečoval do sítě Dvořák - 1:1. A hned o minutu později mohli domácí vést, ale tentokrát Dvořák po rychlém průniku proti Hauzrovi neuspěl.

Ale ani hosté nebyli bez šance, jenže po nedůrazné hře hradecké obrany byl tentokrát Koubek pozorný a umístěnou přízemní střelu Blažka s jistotou vyrazil do bezpečí.

Hradec však postupně přebíral iniciativu a vytvářel si jednu šanci za druhou, bohužel bez gólového efektu. Například Hochmeisterova střela šajtlí ve 36. minutě nechala vyniknout Hauzrovu umění, Harbův pokus ze 40. minuty mířil mimo tyče.

O minutu později dostal míč za obranu Dvořák, pěkně odcentroval a Poděbradský mířil mimo. Pohledná hra Votroků zvedala diváky ze sedadel, ale branka nepadla. Respektive minutu před koncem Uškovič poslal křížnou střelou míč do šibenice, ale branka pro ofsajd neplatila.

Úvod druhé půle patřil hostům

Vstup do druhé poloviny vyšel lépe hostům. Ve 47. minutě našel Štajner zcela volného Fleišmana, který pálil těsně nad břevno. I další minuty patřili Libereckým, první vážnější šanci měl až v 54. minutě Harba, střelu po jeho rychlém průniku však hostující obrana zblokovala na roh. Po jeho rozehrání nebezpečně hlavičkoval Dvořák, jeho pokus však mířil mimo.

V 60. minutě šli hned tři hradečtí hráči na Hauzra, Štěpán však na hostujícího brankáře nevyzrál. Každopádně Votroci začali opět přebírat iniciativu, která je zdobila v prvním poločase.

Červená karta pro Hochmeistera

Bohužel pak přišla 65. minuta, podle rozhodčího zahrál Hochmeister v pokutovém území rukou, dostal bez váhání červenou kartu a Liberec kopal penaltu. Tu Štajner s přehledem proměnil - 1:2.

Oslabený domácí celek se nevzdal, ale na zkušenost hostujícího týmu dlouho nestačil. V 75. minutě sice pěkně proniknul do vápna Zelený, jeho centr ovšem neprošel skrumáží libereckých těl.

V 84. minutě se však Votroci dočkali zaslouženého vyrovnání. Odražený míč se na polovině hřiště dostal k Harbovi, ten nasadil k velkému sólu a v souboji jeden na jednoho nedal Hauzrovi šanci - 2:2.

A Hradec i v deseti bojoval a chtěl vyhrát. V 89. minutě postupoval na libereckou branku Uškovič, podařilo se mu i odcentrovat, jeho míč však před Dvořákem stihl skrýt Hauzr.

Utkání tak skončilo remízou 2:2, se kterou mohli být rozhodně spokojenější hosté, kteří si fakticky nevypracovali žádnou vážnější příležitost, přesto dali dvě branky. Naopak Votroci bušili do liberecké obrany jako hluchý do vrat a dali "jen" dvě branky.