Štítky: | závod | závody |

Hradec svou architekturou a prostředím láká pořadatele Ironmanu

Závody by se mohly běhat v Hradci.
Závody by se mohly běhat v Hradci. | autor: FB Ironman

Baví vás překonávat své možnosti nebo rádi sledujete borce při vytrvalostních sportech? Legendární triatlonový závod Ironman se možná bude konat i ve východočeské metropoli. Zastupitelé Hradce Králové na svém jednání na konci srpna schválili znění memoranda o spolupráci na této mezinárodní sportovní události, první zářijový den pak byla dohoda podepsána primátorem Alexandrem Hrabálkem a Romanem Šinkovským, ředitelem společnosti Sportvisio, která by měla závod ve městě na soutoku Labe a Orlice spolupořádat v srpnu příštího roku.

„Velmi si vážíme této nabídky, jedná se o velmi prestižní událost, která se v Hradci Králové ještě nekonala, a jsem přesvědčený, že pro závodníky a fanoušky bude sportovní atmosféra v prostředí salonu republiky nezapomenutelným zážitkem. Dlouhodobá realizace takového závodu mezinárodního charakteru by ukázala ve světě naše město v dosud netušeném formátu. Významný by byl také dopad na incomingovou turistiku, včetně ubytování, gastronomie a služeb,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

„Po prvních jednáních i inspekci tratě, možného centra závodu a okolí byli všichni zainteresovaní nadšeni z historických, urbanistických i přírodních kulis, které Hradec nabízí,“ vysvětluje Roman Šinkovský, ředitel společnosti Sportvisio, proč by se zrovna Hradec Králové mohl zařadit mezi úzkou elitu světových měst, kde se Ironman koná. „Zástupci města pod vedením primátora Alexandra Hrabálka byli velmi vstřícní od prvních jednání a vidí v tomto spojení jedinečnou možnost propagace města i regionu na světové úrovni. Jednalo by se o mimořádnou sportovní událost v historii města s velkým dopadem na okamžitý i dlouhodobý turismus. Jsem velmi rád, že současné vedení města je nakloněno těmto až vizionářským projektům, přesahujícím významem hranic České republiky,“ dodává Roman Šinkovský.

Organizace Sportvisio pořádá mj. série překážkových závodů Gladiator Race a tradiční běžecké akce v Hradci Králové, jako jsou Hradecký půl/maraton, Křížová desítka, Hradecký trail a mnohé další. Přípravy triatlonového závodu Ironman, který je plánován na 19.–20.srpna 2023, budou moci vypuknout naplno, jakmile dojde k finálnímu souhlasu organizace Ironman.

Ironman je jeden ze série dlouhých triatlonů, které pořádá World Triathlon Corporation (WTC). Skládá se z plavání na trase dlouhé 3,86 km, jízdy na kole (180,25 km) a maratonského běhu (42,2 km). Závod probíhá v uvedeném pořadí a bez jakékoli přestávky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na drakiádu, do divadla, na maraton či na noc vědců

První říjnový víkend v Hradci Králové slibuje pestrou nabídku akcí. Sportovci mohou běžet maraton či půlmaraton přímo v centru města, Na soutoku poteče pivo při Octobeer festu, u Futura bude Festival netradičních chutí, děti mohou na drakiádu s vlastnoručně vyrobenými draky. V…
Čtěte více

ZVEME: Na dětský den, závody Město na kolech či na canicross se psy

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Na své si přijdou děti, milovníci jídla, veteránů i sportu. Pokrmy ze všech koutů světa přijedou na čtyřech kolech na hradecké nábřeží, kde se koná Food Truck Fest. Děti budou mít svůj den na Hradišti v hradeckých lesích. Sraz plánují…
Čtěte více

ZVEME: Na letišti se sjedou americké káry, děti mohou závodit na kolách

Přeposlední srpnový víkend bude v Hradci Králové nabitý zajímavými akcemi. Milovníci amerických aut se sejdou na srazu Hradecká V8 na hradeckém letišti. Děti budou mít na letišti v Parku 360 svůj vlastní festival Kinder fest nebo si mohou zazávodit na cyklistickém klání Junior…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme