Hradec smetl Ústí 4:0

Fotbalisté Hradce Králové po nevydařeném vstupu do jarní části druhé ligy konečně zabrali. Po dobrém výkonu zejména ve druhém poločase přehráli Ústí nad Labem rozdílem třídy 4:0 a díky příznivým výsledkům ostatních zápasů stále živí naději na postup do nejvyšší soutěže.

Utkání začalo podle očekávaného scénáře. Předposlední Ústí od začátku předvádělo obrannou hru, hradečtí se dlouho nemohli dostat před Novákovu branku. V 17. minutě si však na Dianovu přihrávku za obranu naběhnul Rezek a zkušeně obhodil ústeckého gólmana - 1:0. To bylo bohužel z prvního poločasu prakticky vše. Z hradeckého týmu byl vidět jen Pilař, jehož rychlé kličky a průniky dělaly severočechům problémy, spoluhráči však Pilaře nepodpořili v útočných snahách a tak Votroci do kabin odcházeli s nejtěsnějším vedením.
Druhý poločas začali černobílí podstatně aktivněji a hosté najednou nevěděli kam dřív skočit. Opět zlobil Pilař, kterého Ústí dokázalo zastavovat už jen za cenu faulů. Trvalý tlak Votroků přinesl své ovoce v 58. minutě. Rezek vysunul na pravé straně Pilaře a rychlonohý útočník nedal Novákovi šanci - 2:0. Od tohoto okamžiku na hřišti už kralovali domácí. Šance Černého, Rezka i Pilaře však zůstaly nevyužity, prosadil se až v 85. minutě Černý. Po rychlém brejku vystřelil Schulmeister, Novák jeho ránu neudržel a Černý v pohodě doklepl do prázdné branky - 3:0. Černou neděli pro hosty pak dokonal v samotném závěru Dvořák. V již nastaveném čase fauloval hostující brankář unikajicího Černého a nařízený pokutový kop Dvořák s přehledem proměnil 4:0.