Hradec se chystá na nápor fotbalových fanoušků

Hradecký fotbalový klub se při své obnovené premiéře v první lize střetne v sobotu 17. července s týmem AC Sparta. Magistrát se tak chystá na zvýšený nápor fanoušků a ladí mechanismy, jak předejít případným kolizím.

„Stojíme před situací, která tu nebyla sedm let, a proto nesmíme nic podcenit. Každý musí přesně vědět, za co zodpovídá a jaké má úkoly,“ uvedla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová s tím, že půjde o zkoušku ohněm před dalšími zápasy, zejména s Baníkem Ostrava, jehož příznivci jsou považováni za nejproblémovější. Přesto by měla plánovaná opatření zasáhnout do běžného života města co nejméně.
Kolik diváků nakonec v sobotu pod malšovická lízátka dorazí, zůstává velkou neznámou. Podle odhadu by jich však mohlo být i deset tisíc. Chystají se tak velké manévry. V ulicích bude připraveno k zásahu zhruba 40 městských strážníků a kolem 250 policistů. Dalších 60 členů pořadatelské služby bude zajišťovat pořádek přímo na stadionu.
„Fanoušci hostů budou na stadion přicházet branou od II. městského okruhu, abychom předešli jejich kontaktu s domácími diváky. Před pátou hodinou, kdy se očekává příjezd vlaku z Prahy, bude před nádražím připraven autobus Dopravního podniku, který je převeze až do Malšovic a po zápase opět zpátky na nádraží. Zpřísníme také bezpečnostní opatření při vstupu. Máme připraveny alkohol testery a důkladnější budou samozřejmě i osobní prohlídky u turniketů,“ vysvětlil předseda představenstva FC Hradec Králové Pavel Staněk.
Předpokládá se, že velká část příznivců fotbalu přijede vlastními vozy. Vzhledem k tomu, že parkoviště u stadionu bude z většiny pravděpodobně využito návštěvníky koupaliště, plánuje město nasměrovat automobily do ulice Víta Nejedlého, kde budou moci zdarma zaparkovat. Ve hře je i varianta vyčlenění pravého jízdního pruhu na části II. silničního okruhu. To by ale musel nejprve povolit Královéhradecký kraj.
Z bezpečnostních důvodů bude v sobotu omezen také provoz koupaliště Flošna. „Otevírací doba koupaliště bude v den utkání zkrácena do 19 hodin. Jeho návštěvníci tak budou moci pohodlně odjet dříve, než skončí utkání. Zároveň ale žádáme Hradečany, aby zvážili, zda opravdu musí jet na koupaliště autem,“ dodává ředitelka Správy nemovitostí Jaroslava Bernahardová.
Není vyloučeno, že se mnozí fanoušci vydají za zábavou do ulic města. Podobně tak chce město upozornit na případná rizika také například provozovatele restaurací. „Městští strážníci se v tomto týdnu budou snažit kontaktovat hostinské, ale třeba i majitele dlouhodobě zaparkovaných automobilů na trase od nádraží do Malšovic a situaci jim vysvětlit. Zda lidé sáhnou k nějakým opatřením, zůstává už na nich,“ dodala Finfrlová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme