Hradec se chystá na další ročník CIAFu

Sedmnáctý ročník mezinárodní letecké přehlídky Czech International Air Fest (CIAF) proběhne na hradeckém letišti 4. a 5. září. Organizátoři očekávají více než 50.000 tisíc diváků a rozpočet akce se pohybuje kolem dvanácti milionů korun.

Po oba dva dny je plánován stejný program, přehlídka začne v 11 hodin a končit má v 17 hodin. Podle organizátora letecké akce Jaroslava Suka , příjezdové trasy na hradecké letiště budou po městě vyznačeny a parkovacích ploch bude dostatek. Hradecký dopravní podnik posílí hromadnou dopravu. Vstupné na jeden den vyjde dospělého diváka na 300 korun, děti do 15 let mají v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma.
„Letos v Hradci návštěvníci uvidí necelou stovku letadel. Novinkou letošní přehlídky je přestavení nového letadla české armády CASA C-295. Zajímavá budou také vystoupení akrobatických skupin,“  uvedl Aleš Cabicar z pořadatelské agentury Czech Airshow Agency.
Mezinárodní přehlídka CIAF  se v Hradci  konala již v letech 1993 až 2002. Desátý ročník byl přestěhován do Brna, protože hradecké letiště opustila armáda a technické vybavení nevyhovovalo pro tak velkou akci. Loni se akce opět vrátila do Hradce a navštívilo ji padesát tisíc diváků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme