Hradec proti Žižkovu opět neuspěl

Ve 3. kole první fotbalové ligy přivítal SK Hradec Králové žižkovskou Viktorii. Za poslední čtyři roky nemají Votroci s Viktoriány příznivou bilanci – ani jednou nevyhráli.
První ospalou čtvrthodinu ukončili hosté, když z hradeckých obránců udělali solné sloupy a Šebesta poprvé skóroval. Inkasovaná branka domácí povzbudila a hra začala nabírat na obrátkách. Tlak Hradce sílil, ale přišla opět ledová sprcha. Domácí obrana zaspala podruhé a žižkovští z rychlého brejku Straceným upravili na 0:2. Východočeši se však nevzdali a ještě do přestávky snížil přízemní střelou z hranice velkého vápna Zemánek. Ve druhém dějství pohledný fotbal pokračoval. Hradec měl více ze hry, ale o možnost zúročit tlak brankově je připravila vlastní střelecká neschopnost a nepřesný rozhodčí Liba, který Žižovu odpustil minimálně jednu penaltu. I tak se přece jen podařilo Votrokům skórovat – po rohovém kopu se uvolnil Kříž, nacentroval na Krmaše a ten ze vzduchu vsítil svoji první prvoligovou branku. Přes pět tisíc diváků explodovalo nadšením, jejich euforie ale trvala jen necelých deset minut. Hradecká obrana vyrobila třetí hrubou chybu a Pikl upravil na konečných 2:3.

Z devíti možných prvoligových bodů se hradeckým hráčům podařilo získat jen jeden bod a opět směřují ke dnu prvoligové tabulky.