Hradec prohrál v Brně 2:1

Bez bodového zisku se vrátili v neděli z Brna královéhradečtí prvoligoví fotbalisté. Votroci prohráli s Brnem, které se loučilo se stadionem Za Lužánkami, po dlouhých šesti letech. Domácí zvítězili 2:1.
Brno začalo aktivně a od úvodních minut zatlačilo Hradec do obrany. Po čtvrt hodině měli Východočeši štěstí, když z brankové čáry vykopával Kordule. Ve 23. minutě se ale domácí již dočkali, když Baštař našel dlouhým pasem Pacandu, který stačil v běhu lobem přehodit vybíhajícího brankáře Podhajského. Po obdrženém gólu Hradec ožil, ale útočné akce Pitáka nepřinesly kýžený gólový efekt. Ve druhé půli Votroci díky střídání ještě více ožili, ale jejich naděje zmrazila 65. minuta. Pokutový kop za ruku Lesáka proměnil Kadlec. Závěrečný gól Dvořáka z přímého kopu přišel již příliš pozdě, než aby Hradec stihl výsledek zkorigovat.

Východočeši v letošním ročníku první ligy ještě nezískali na hřišti soupeřů ani bod, v tabulce se Votroci propadli o jednu pozici a nyní jsou na 13.místě s 9 body. Týmy od desátého do patnáctého místa však dělí jen dva body.