Hradec prohrál se Spartou 0:5

Královéhradečtí fotbalisté se o víkendu představili na poprvé po návratu do nejvyšší soutěže na vlastním hřišti. Po ostudné prohře 1:5 v Jablonci neměli domácí premiéru vůbec snadnou - hostili totiž mistrovskou Spartu.
Téměř 12 tisíc diváků vidělo v prvním poločase relativně vyrovnanou hru, oba týmy nastřelily jednou břevno, ale do šaten šla o přestávce radostněji Sparta. Pět minut před koncem totiž Papouškův přímý kop tečovala hradecká zeď a brankář Novotný jen smutně přihlížel, jak míč končí za jeho zády. Stejně jako v Jablonci ani doma nevyšel Votrokům nástup do druhého poločasu. V 51. minutě se po teči Jarošíkovy střely trefil exhradečák Holub a ten samý hráč o pět minut později potrestal Szabovu chybu a bylo rozhodnuto. Domácí rezignovali a branky Papouška a Obajdina pak již jen stanovily konečný výsledek na nelichotivých 5:0 pro Spartu

V tabulce je po dvou kolech Hradec na posledním místě bez bodového zisku, stejně jsou na tom však ještě další tři týmy. Hradec má však velmi špatné vyhlídky - východočeši totiž mají extrémně těžký los: příští kolo hrají na Slávii a potom doma hostí pohárový Liberec