Hradec prohrál s Opavou, postup do první ligy mizí v dáli

V 19. kole druhé fotbalové ligy hostil FC Hradec Králové Opavu. V utkání šlo o hodně. Opavě se daří a případná výhra by ji katapultovala na čelo druhé ligy, Hradci se naopak vstup do jarní části nepovedl a chtěl-li pomýšlet na šance na uchování na postup, potřeboval také vyhrát. Navíc potřeboval protrhnout i střeleckou smůlu - na jaře nedal ještě ani branku.

Vstup do utkání patřil Opavě. Žlutomodří tahali od začátku za delší konec. Již v páté minutě nádhernou bombou ze 30 metrů Horka pálil do břevna, ten samý hráč pak o tři minuty přivedl Opavu do vedení. Po rozehraném rohovém kopu naskočil nejvýše na centrovaný míč a hlavou přesně umístil balón k tyči - 0:1. Hradec inkasovaná branka trochu probrala z letargie, ale herní kvalita byla stále na straně Opavy. Votroci se za celý první poločas dokázali vážnějši prosadit pouze z dálky, ale jedovatá střela Pospíšila z 25 metrů k tyči stála za to. Bohužel hostující brankář Novák byl pozorný.
I ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Domácí se snažili tlačit do útoku, ale vlastní nepřesnost a důsledná obrana hostů je až na čestné výjimky nepustila dál než k vápnu opavských. Největší šanci tak měli domácí v 75. minutě. Po rozehraném rohovém kopu se hráči Hradce dostali na malém vápně k míči a vystřelili do odkryté části branky. Pozorný Novák však bravurním zákrokem vytáhl míč ve vzduchu mimo nebezpečí. Opavští v druhé půli předvedli taktický výkon a spolehlivě kontrolovali hru. V závěrečných minutách se naopak čtyři hráči v žlutomodrých dresech valili na dva hradecké obránce, ale zbytečnou kombinací se připravili o možnost zakončit. I tak zápas dotáhli do vítězného konce a za výhru 1:0 si Opavští odvážejí tři body a radost z prvního místa. Naopak votroci stále čekají na první jarní branku a prohrou na domácím hřišti si prakticky přibouchli dveře dveře do nejvyšší soutěže. Postup je v současné chvíli spíše v oblasti teorie. Vedoucí dvojci Opava - Bohemians totiž sledují z šestého místa a s odstupem osmi bodů.