Hradec prodá domy v centru se slevou 35 procent

Zastupitelé města v úterý odhlasovali slevu na prodej čtyřiceti městských domů v centru Hradce. Nájemníci, kteří bydlí zhruba ve 300 bytech, zaplatí 65 procent odhadní ceny. Zastupitelstvo také dodatečně odhlasovalo přestěhování nájemníků, kteří nebudou mít finance na koupi, do malometrážních bytů.

Dohoda se nakonec podařila dojednat a bylo schváleno poskytnutí slevy 35 procent z ceny obvyklé pro prodej bytových domů,“ sdělil náměstek primátora Josef Malíř. Většina nájemníků má strach, že požadovanou částku nebude moci uhradit a chtějí nechat pravidla prodeje přezkoumat. „Těm, kteří si nebudou moci byt koupit, město zprostředkuje přidělení malometrážních bytů. Nebude to překážka pro privatizaci. Byt zůstane volný a prodával by se podle již městem schválených pravidel,“ uvedl náměstek Malíř. Vypracování podmínek  pro přidělování těchto malometrážních bytů dostal za úkol náměstek Martin Soukup. „Ve spolupráci s majetkovým odborem bude vytipována kapacita, kterou město v tuto chvíli má. Uvažujeme, že bychom mohli použít i část malých bytů , které jsou postaveny jako startovací, protože o ně byl malý zájem,“ dodal Malíř.
Záměr prodeje domů v centru město zveřejnilo již v létě loňského roku a radnice hodlá  získané finance použít na různé investice. Původně měly sloužit k výstavbě letního koupaliště.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme