Hradec postaví nejen seniorům fitpark na Stříbrňáku, další budou následovat

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pixabay.com

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela radnice dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního, aktivního a zdravého stárnutí. Jedním z prvních bude veřejný fitpark s workoutovými prvky ve výši 600 tisíc korun, který vznikne do konce listopadu v areálu kempu Stříbrný rybník. Poté vzniknou herní prvky v dalších částech města.

„Jakmile jsme dotaci ve výši dvou milionů obdrželi, začali jsme s přípravou plánovaných projektů. Jejich smyslem je nejen poskytnout seniorům aktivní a zdravé stáří, ale také jim pomoci se zkvalitněním mezigenerační komunikace,“ říká Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast sociálních věcí.

Veřejný fitpark s workoutovými prvky by měl vzniknout v nově zrekonstruovaném areálu kempu Stříbrný rybník. „Chceme zde vytvořit sedmnáct fitness prvků určených nejen pro seniory, kterými jsou například balanční kladina, nakloněný žebřík, hrazdy nebo lodní lano. K dispozici zde návštěvníkům budou také informační tabule. Nyní po schválení radou města bude třeba ještě vyřešit veškeré náležitosti spojené s podpisem smlouvy. Stavební práce na novém fitparku by měly být zahájeny po prázdninách,“ pokračuje náměstek Hanousek s tím, že veškeré práce by měly být hotové do konce listopadu.

Město také v budoucnu plánuje umístit podobné prvky i do okrajových oblastí v Hradci Králové. „Tyto herní prvky jsou velmi oblíbené, není tedy divu, že je po nich poptávka také v okrajových částech města. Do  konce roku proto plánujeme umístění ještě dalších prvků prostřednictvím Technickým služeb Hradec Králové do lokalit Slezské Předměstí, Nový Hradec Králové a Malšovice,“ doplňuje Hanousek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nového domu s odlehčovací službou v Honkově ulici byla zahájena

Stavba nového domu s odlehčovací službou byla v v pondělí zahájena. Dům bude mít kapacitu 35 lůžek. Stavební práce má na starosti společnost STRABAG a.s. Stavět se bude až do roku 2021. Jedna z největších investičních akcí města Hradce Králové bude stát 115,7 milionu korun…
Čtěte více

Kompletně zrekonstruovaný kemp Stříbrný rybník se otevírá, má téměř obsazeno

Dnes se otevírá městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové, který nabízí na letošní sezonu nové zázemí, opravenou restauraci i chatky, novou recepci, safari stany, místa na stanové louce a další zábavné atrakce jako minigolf, curling, gladiator arénu nebo vodní polo. Areál…
Čtěte více

Domov U Biřičky využívá technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus

Téměř tři desítky čističek vzduchu schopných zachytit koronavirus začaly sloužit Domovu U Biřičky. Querywater – zařízení, které vyvinula česká firma Ecoone Europe, čistí vzduch, filtruje ho a vyrábí z něj pitnou vodu. Kromě toho tato technologie podle laboratorních testů…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme