Hradec porazil Budějovice 2:1. Vítězná branka padla pár vteřin před koncem.

| autor: fchk.cz

V 18. kole Fortuna národní ligy přivítal v jarní druholigové premiéře celek FC Hradec Králové tým Českých Budějovic. Zatímco domácí po ne příliš ideálním podzimu mají z desátého místa tabulky šanci na postup spíše teoretickou, Jihočeši patří díky minimální bodové ztrátě na postupové pozice a také díky stabilizovanému kádru mezi vážné kandidáty na postup do nejvyšší ligy. Páteční utkání však bylo pro oba celky první ostrou prověrkou po dlouhé podzimní pauze a tak bylo složité určit před zápasem favorita.

Utkání mělo od úvodních minut velmi pomalé tempo. Hrálo se převážně ve středu hřiště a žádný z celků nechtěl udělat chybu. Budějovičtí sice měli častěji míč pod kontrolou, ale domácí tým dobře organizovanou obranou jejich útočnou snahu bez problémů eliminoval a naopak často vyrážel k rychlým brejkům. K jednomu takovému se dostal v 18. minutě Martan, který si uzmul obranou odkopnutý míč, přešel přes půlku hřiště, ale na poslední chvíli ho hostující obrana ve velkém vápně dokázala zablokovat, takže se hradecký rychlík ani nedostal k zakončení.
Na první jarní druholigovou branku tak hradecké ochozy čekaly až do 31. minuty. Po rychlé akci Martana po pravé straně se dostal na hranici velkého vápna k míči Adam Vlkanova a jeho umístěná střela k tyči znamenala vedení 1:0.
Zaskočené Budějovice se snažily o rychlou odpověď, ale jejich aktivita končila vždy před velkým vápnem, k přímému ohrožení Ottmarovy branky se nedostaly.

Druhý poločas byl ve srovnání s prvním dějstvím podstatně živější. Oba týmy hrály aktivně, přičemž za delší konec tahaly Budějovice. Dlouhou dobu ale Jihočeši nebyli schopni dostat se na dostřel Ottmarovy branky. Domácí celek bránil pozorně, první selhání přišlo až v 70. minutě a hned z toho byla vyrovnávací branka. Po rychlém útoku po levé straně se těsně před velkým vápnem pěkně uvolnil hostující Filip Hašek a jeho tvrdou a přesnou střelu neměl šanci Ottmar chytit - 1:1.
Hostující tým byl po vyrovnání v laufu a mocně útočil. Hradecká obrana dokázala ovšem spolehlivě všechny snahy vykrýt. A v samotném závěru Votroci přešli do ofenzivy. Z útočné aktivity resultoval nedovolený zákrok hostujícího celku a Hradec měl tak v 92. minutě šanci na vyrovnání. Přímý kop z 30 metrů se snesl přesně na malé vápno do chumlu hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval střídající Marek Plašil, který po pěti minutách pobytu na hřišti rozhodl o osudu utkání - 2:1.
Ve vyrovnaném zápase, kterému by herně odpovídala remíza, si tak Hradec Králové připisuje tři body a ještě se pokusí zdramatizovat boj o postup.