Hradec podlehl Zlínu 0:2 a v MOL Cupu končí

| autor:

Po delší době se královéhradeckým fotbalistům nabídla možnost konfrontace v mistrovském utkání s prvoligovým celkem. V rámci čtvrtfinále MOL Cupu přivítali Votroci na Všesportovním stadionu v Malšovicích celek Fastavu Zlín. Ačkoliv hosté hrají vyšší soutěž, vstup do jarní části sezóny jim vůbec nevyšel a ani po výměně trenéra se Jihomoravanům nedaří. Domácí tým zatím v jarní části sehrál jen jedno mistrovské utkání, kdy v pátek porazil se štěstím České Budějovice.

I přesto, že favorita střetnutí nebylo před začátkem utkání snadné určit, od úvodního hvizdu bylo jasné, že Zlín bude hrát prim. Jedinou výjimkou byla 4. minuta, kdy po fatální chybě při autovém vhazování se na hostující branku řítil hradecký Martan, ovšem jeho střelecký pokus po teči zlínských hráčů skončil jen na tyči.
Od tohoto okamžiku byla iniciativa převážně na kopačkách hostujícího týmu, který měl jednoznačnou převahu. Dobře organizovaná obrana domácího celku však všechny pokusy o její prolomení dokázala odvracet. Selhala až ve 25. minutě, kdy se za černobílý val po vysunutí Vukadinoviče dostal Vyhnal, jeho střelecký pokus ovšem dokázal hradecký brankař Vízek vytěsnit.
S blížícím se koncem prvního poločasu útočná snaha Zlína ochabla a hra se přesunula do středu hřiště. Závěrečná desetiminutovka tak nenabídla příliš záživnou podívanou a pro oba týmy byl poločasový hvizd rozhodčího vysvobozením.

Druhý poločas byl ve srovnání s prvním dějstvím podstatně živější. Zlín byl aktivnější, ale opět to byl Hradec, který mohl skórovat. Ovšem svůj útočný pokus nedotáhnul do konce a hosté trestali. V 51. minutě se po rychlé kombinační akci dostal k míči na levé straně Bartošák, poslal balón před Vízkovu branku a tam hlavou skóroval Kopečný - 0:1.

První branka zápasu odstratovala otevřenou partii. Hradec na nic nečekal a hnal se do útoku a Zlínští byly rázem pod tlakem. V rozhodujících okamžicích však domácímu celku selhala koncovka. V 58. minutě Martan dokázal odcentrovat na volného Fundu, ten však míč nedokázal v dobré pozici zpracovat a zakončit. V 70. minutě měl vyrovnání na kopačkách střídající Vlkanova, jeho ostrý střelecký pokus z levé strany Zlámal v hostující brance zneškodnil s vypětím všech sil.
Do třetice byl v dobré pozici Šípek, který se pokusil využít zaváhání Zlámala, ovšem jeho snahu o zakončení vyhodnotil rozhodčí jako nedovolený zákrok.
Zlín i se štěstím dokázal útočné snahy Hradce ubránit a v samotném závěru zápasu udeřil podruhé. V 87. minutě si Holzer naběhnul za obranu a umístěnou střelou k tyči dal zápasu definitivní podobu 0:2.
Domácí tým se i přes značnou snahu do konce zápasu již nedokázal prosadit, protože Šípkova střela z dobré pozice skončila jen v náručí hostujícího brankaře. Votroci tak svoje putování letošním ročníkem MOL Cupu končí ve čtvrtfinále.