Hradec opraví za desítky milionů dvě mateřské školy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: Pixmac

Královéhradecké mateřské školy Třebechovická a Lužická by se letos mohly dočkat zateplení a rekuperace budov. Rada města schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele, které bude vypsáno během února. Samotné stavební práce by na obou školách měly začít v červnu, dokončeny by pak měly být k poslednímu září. Předpokládaná cena zakázky u obou mateřských škol včetně šestiletého provozu zařízení přijde město na více než 23 milionů korun bez DPH.

„Nové úpravy budov mateřských škol budou spočívat v rekuperaci a zateplení. V rámci stavebních prací bude provedeno opláštění budov, stavba střešních konstrukcí a pokládka střešních krytin, elektroinstalační práce, větrání a klimatizace. Takové úpravy přispějí k zatraktivnění a zlepšení podmínek pro provoz a výuku v této mateřské škole,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

Zmíněné stavební úpravy budou probíhat v mateřských školách Třebechovická a Lužická souběžně, zhotovitel má na jejich provedení čtyři měsíce, zahájeny by měly být letos v červnu. Město předpokládá, že obě školy by měly vyjít na zhruba 23 milionů korun. 

„Předpokládaná cena je u obou školek stejná. Pro jednotlivou školku představují stavební práce 10,5 milionu korun, cena za provozní služby na několik desítek měsíců provozu činí jeden milion korun a cena za další servisní služby včetně případných oprav na stejnou dobu činí kolem 90 tisíc korun bez DPH,“ doplňuje Bláha. Finální cenu ale určí až výsledek výběrového řízení, vypsáno by mělo být ještě během února.

Na provedení těchto projektů byla schválena žádost o dotaci z Evropské unie a vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace. Spolufinancování bude zajištěno prostřednictvím Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. 

„O dotace jsme žádali na každý úkon a každou školku zvlášť, tedy zvlášť na rekuperaci a zvlášť na zateplení. Maximální výše dotace na mateřskou školu Třebechovická je na oba úkony ve výši zhruba pět milionů korun. Na mateřskou školu Lužická jsou maximální dotace ve výši 4,7 milionu korun,“ říká náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec Králové letos dokončí investiční akce za téměř 300 milionů. Které?

Které projekty hodlá v letošním roce město Hradec Králové začít či dokončit? Necelých 300 milionů korun půjde na budovu odlehčovací služby v Honkově ulici, novou sportovní halu na Pouchově, rekonstrukci ulice Hlavní nebo bytový dům na Pražské třídě v Kuklenách. Také…
Čtěte více

Doprava na Novém Hradci je opět omezena. Kvůli opravám Hlavní ulice

V minulém týdnu bylo zahájeno pokračování oprav Hlavní ulice na Novém Hradci Králové. Stavební práce jsou nyní rozděleny do několika etap, a proto bude docházet k postupnému uzavírání.  Neprůjezdný je již úsek od ulice K Hvězdárně k ulici Pod Vodárnou, práce by zde měly být…
Čtěte více

Hradec přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř deset milionů

Příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majitelé domů v Hradci Králové, které jsou pod ochranou památkářů. Zastupitelé města v pondělí schválili podmínky dotačního programu na obnovu památkového fondu, letos v této…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme