Hradec nestačil na Spartu, prohrál 0:2

Před reprezentační přestávkou chtěli hradečtí fotbalisté získat alespoň bod ze zápasu s vedoucí Spartou Praha. Hráči měli v rukou i osud trenéra Petra Uličného. Ten před zápasem prohlásil, že chce získat tři body a pokud se mu to nepovede bude uvažovat, společně s vedením klubu, o své rezignaci! Na tiskové konferenci přiznal spokojenost i s případným jedním bodem, ale nikoliv s prohrou. Bohužel jsou "Votroci" stále bez vítězství.
Utkání začaly oba týmy ve svižném tempu. V první šanci se ocitli hosté už ve 3. minutě, kdy po rychle rozehraném autu se do šestnácky po levé straně hnal útočník Michal Pospíšil, ale jeho pokus včas zblokoval hradecký kapitán Miroslav Zemánek.

Hradečtí se dostali ke slovu v 7. minutě. Bouška se šikovně uvolnil za hranicí velkého čtverce a jeho prudkou střelu gólman Sparty Blažek jen vyrazil zpět do pole. K míči se ihned dostal hradecký záložník Krmaš, ale jeho lehká střela skončila v brankářově náruči.

Promrzlé ochozy se dočkaly prvního gólu v 9. minutě. Centr Čižka prodloužil hlavou Pospíšil a slovenský reprezentant Petráš dělovkou pod břevno otevřel skóre - 0:1. Byl to jeho první gól v dresu Sparty.