Hradec na začátku třetí třetiny vyrovnal, nakonec ale prohrál

Hradečtí Energetici zajížděli k jedenáctému kolu na led Mladé Boleslavi. Utkání se pro Hradec vyvíjelo dobře, když v čase 11:32 otevřel skóre Dušan Frosch. Na vedení hostů odpověděli domácí v druhé třetině v přesilové hře Jiřím Kristekem, který nedal dělovkou pod horní tyčku Martinu Barkovi v hradecké brance sebemenší šanci a vyrovnal tak na 1:1. Do vedení šla Boleslav o další tři minuty později, v závaru před brankovištěm se nejlépe zorientoval Josef Slanec a bylo to 2:1.
Energetici vyrovnali hned na začátku třetí třetiny, přesilovku využil po 16 vteřinách Miroslav Fišer, jenomže Boleslav byla za čtyři minuty zase na koni. Z trestné lavice se právě vracel Lukáš Fejgl, který viděl už jenom bouřivou radost domácích po nekompromisním zakončení Jiřího Kadlece. Definitivní rozhodnutí padlo dvě minuty před koncem, na 4:2 zvyšoval ránou z voleje podruhé utkání Josef Slanec a o vítězi bylo jasno. Na konečných 5:2 už upravil při závěrečné power-play Hradce Zdeněk Žák.

"Právem jsme se dnešního utkání a soupeře obávali. Hradec přijel se zabezpečenou obranou a dobře si plnili taktické pokyny. Podařilo se nám však v přesilovkách dát důležité góly a v těžkém utkání nakonec zvítězit, Hradec hrál opravdu dobře," zhodnotil utkání zkušený trenér Boleslavi Josef Horešovský.
Hradecký asistent Zdeněk Vinopal na úvod děkoval všem hradeckým fanouškům, kteří do Boleslavi přijeli "Patří jim veliké dík, přivítali nás hned po příjezdu u autobusu, kde už na nás čekali a pak nám celé utkání fandili a doopravdy nás hodně mrzí, že jsme pro ně, ale i pro nás dnes neuhráli ani bod, i když jsme na to měli, příště se nám to už musí povést, cítím, že jsme od výhry venku už jenom malinký krůček, zápas od zápasu e zlepšujeme" přiznal trenér. "Inkasovali jsme hodně branek v přesilovkách a to bylo také zlomové, sice jsme snížili na začátku třetí třetiny na 2:2, ale o chvíli později šla Boleslav z další početní výhody znovu do vedení a pak už si výsledek zkušený středočeský celek uhlídal. Musím také vyzdvihnout výkon brankáře Barka, který byl opravu famózní. Škoda, že si dnes odtud neodvážíme ani bod, chtěli jsme tady aspoň jeden uhrát.

Sestava HC VČE: Bárek - Kostka, Luštinec,Hendrich, Matějíček, Fejgl, Batoň (Veselý, Procházka) - Nohejl, Buchal, Polák, Suchý, Vašata, Frosch, Bělka, Mička, Kolařík, Beck a Fišer
Sestava HC M.Boleslav: Šindelář - Kročák, Prošek, Meňhart, Pazdera, Vyskočil, Trachta - Slanec, Oliverius, Metlička - Postl, Král, Kadlec - Žák, Sirotek, Kristek
Branky: 11:32 Frosch (Suchý, Matějíček) 0:1, 23:23 Kristek (Sirotek, Žák) 1:1, 26:41 Slanec (Oliverius) 2:1, 41:10 Fišer (Fejgl, Beck) 2:2, 45:06 Kadlec (Postl, Meňhart) 3:2, 57:20 Slanec (Oliverius) 4:2,59:32 Žák (Sirotek) 5:2 vyloučení: 3:5 využití: 3:1 střely: 33:31 diváků 2500.