Hradec na úvod soutěže porazil Spartu 2:1

Návrat do 1. ligy z říše snů - tak by se dal charakterizovat sobotní zápas úvodního kola nejvyšší fotbalové soutěže mez Hradcem Králové a Spartou Praha. Votroci před zaplněným stadionem zvítězili naprosto zaslouženě a připravili tak patrně senzaci kola.

Hradec byl od úvodního hvizdu aktivnější. Již v 9. minutě mohl skórovat Černý, ale Fischerův centr netrefil přesně. V 15. minutě se však už mohli příznivci domácích radovat. Fischer rozehrál přímý kop a ze skrumáže hlavou skóroval Rezek - 1:0. A ofenzivní pojetí hry Hradce pokračovalo. V 19. minutě jen o kousek utekl ve vyložené příležitosti míč Fischerovi a ve 24. minutě pak po nádherné akci Pilaře z levé strany Černému míč v jasné pozici nesedl na kopačku. Ve 30. minutě po závaru mířil těsně vedle Blažkovy branky Karal. Sparta do té doby jen zaskočeně přihlížela útočné podívané v černobílém podání. Dvěma střelami se prezentoval pouze mladý Kadlec, ale jeho pokusy nemohly Lindrovu branku ohrozit.
Druhý poločas začal podle očekávání sparťanským náporem. Ten vyvrcholil v 54. minutě brankou Wilfrieda, který zužitkoval pěknou Matějovského přihrávku do běhu - 1:1. Letenští ožili a měli našlápnuto na zvrat utkání. Jenže v 61. minutě se na levé straně pěkně uvolnil Černý, naservíroval míč Pilařovi a ten nádhernou ránou z 18 metrů rozhodl o výsledku utkání - 2:1. Votroci hnaní dopředu výbornými fanoušky nedali Spartě mnoho prostoru, pouze v závěru měl vyloženou příležitost Wilfried, ale jeho pokus skončil těsně vedle tyče domácí svatyně. Hradec Králové zaslouženě porazil Spartu Praha 2:1 a postaral se tak o senzaci kola.