Štítky: | Aldis | hotel Aldis |

Hradec má další hotel. Vznikl ze zchátralé budovy u Aldisu

Nový hotel už přijímá hosty.
Nový hotel už přijímá hosty. | autor: STAKO

Před Velikonocemi zahájil provoz nový moderní kongresový hotel u Aldisu. Na místě původního zchátralého objektu z roku 1986, který desetiletí kazil vzhled Hradce, nyní stojí nový moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízející ubytovací a kongresové služby na špičkové úrovni. Hotel vznikl rekonstrukcí a dostavbou budovy, která sloužila jako zařízení staveniště při výstavbě Aldisu.

Pro návštěvníky hotelu je k dispozici 101 pokojů, wellness se saunou a odpočinkovou zónou s výhledem na město. Kongresové prostory mají kapacitu až 200 osob, dostatek parkovacích míst, dva kongresové sály, VIP salonky s terasou, stylovou restauraci s oddělenou snídaňovou restaurací. Interiér hotelu a designové prvky navazují na architekturu významných osobností stavitelství v Hradci Králové Jana Kotěry a Josefa Gočára. Autorem grafických a dekoračních prvků je Lukáš Taneček.

Cílem projektu bylo rozšíření kapacit kongresové turistiky v Hradci Králové. V současné době tak EA CONGRESS HOTEL ALDIS**** a Kongresové, výstavní a společenské centrum Aldis tvoří jedno z největších kongresových center v České republice. Investorem a generálním dodavatelem stavby byla firma STAKO společnost s ručením omezeným. Architektonický projekt zpracovala kancelář ŽÁROVKA ARCHITEKTI. Realizace stavby probíhala v letech 2020 až 2022. Celkové náklady investice činily 240 milionů korun.

Majitel firmy STAKO s.r.o. Petr Kulda k otevření řekl „Děláme Hradec hezčí, vybudovali jsme v pořadí již svůj druhý hotel v Hradci Králové rekonstrukcí nevyužívaných objektů, které byly spíše ostudou města. Prvním byl Hotel Tereziánský dvůr přebudovaný v roce 2010 z původních Nálepkových kasáren. EA CONGRESS HOTEL ALDIS**** splňuje všechny předpoklady úspěšného provozu v rámci kongresového prostředí. Naším cílem je však ubytovací kapacitu zdvojnásobit, a tak již dnes připravujeme druhou etapu dostavby hotelu."


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
20.4.2022 20:39
Viktor Martinek (neregistrovaný)
hotel
Jsem zvědav na interiér hotelu, zvenku působí dost stroze - ovšem patrně to je záměr - vzhledem k nejbližším stavbám - Aldis, Katastrální úřad, by se zachoval jakýsi soulad. Obecně si myslím , že v lokalitě Aldis měly budovy nabrat více do výšky - by se vytvořilo jakési moderní centrum vůči starému městu. Výškové budovy do města patří - potvrdí vám to každý renomovaný architekt. V tomto smyslu svoji šanci propásly i Pardubice - dovedu si představit vyšší zástavbu - Atrium a okolí. . .

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Po lávce přes Labe se lidé projdou v březnu příští rok

Začátkem září loňského roku byla zahájena stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Po necelých devíti měsících již lávka přemostila obě strany řeky, dokončují se montáže segmentů z vysokohodnotného betonu a řeší se napínání…
Čtěte více

V Aldisu už fugnuje centrum pomoci ukrajinským uprchlíkům

V kongresovém centru Aldis v Hradci Králové dnes zahájilo provoz Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU). Ve spolupráci s hasiči, policií a dalšími organizacemi ho zřídil Královéhradecký kraj. V provozu bude nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a sloužit bude…
Čtěte více

Hotel u Aldisu přivítá první hosty už v dubnu

Panelákové "schody do nebe", které vedle kongresového centra Aldis strašily pěknou řádku let, se proměnily v moderní budovu hotelu, který návštěvníkům města začne sloužit už letos v dubnu. Ubytování bude provozovat hotelový řetězec EA Hotels. Nový čtyřhvězdičkový kongresový…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme