Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

| autor: hradeckralove.cz

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V okolí náměstí bude v den převozu omezené parkování. Kde v Hradci letos přibyde nové vánoční osvětlení?

Nově bude více vánočního osvětlení na Velkém náměstí, ve středu Benešovy třídy nebo před největší hradeckou základní školou Štefánikova.

„Letos jsme přistoupili na variantu, že městské vánoční stromy budou dva a ne tři, jak tomu bylo třeba v minulém roce. Je čím dál těžší sehnat kvalitní vzrostlé stromy, které by mohly být umístěné do kotevního systému. Ušetřené finance investujeme do rozšíření vánoční výzdoby a osvětlení. Přibyde například na třídě Edvarda Beneše, před základní školou Štefánikova nebo na Velkém náměstí. Letos do ní oproti loňským zhruba 800 tisícům korun chceme investovat kolem jednoho milionu,“ říká náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová. 

Vánoční stromy, které zamíří na Velké a Masarykovo náměstí, pochází z Hradce tradičně od soukromých dárců. „Na Velké náměstí máme připravenou jedli ojíněnou z Pouchovské ulice, na Masarykovo náměstí bude instalován smrk ztepilý z Plačic,“ říká Daniel Jeřábek, náměstek ředitele Technických služeb Hradec Králové pro městskou zeleň.

Omezení dopravy a parkování

Převoz stromů omezí dopravu v úterý 24. listopadu v dopoledních hodinách, kdy bude také omezeno parkování na Velkém a Masarykově náměstí a v okolních ulicích. 

„Žádáme všechny spoluobčany, aby dodržovali dopravní značení, neboť všechna překážející vozidla budou muset být odtažena, aby nedošlo k jejich poškození. Současně žádáme všechny účastníky provozu, kteří se potkají s kolonou přepravující vánoční strom, aby dbali pokynů našich pracovníků,“ doplňuje Jeřábek. Dopravní omezení se dotkne také ulic Mýtská, V Kopečku, Vlčkovická nebo Malého náměstí.

Rozsvícení vánočních stromů pak proběhne v první adventní neděli 29. listopadu. „Zatím ještě nevíme, jakou formou rozsvěcení vánočních stromů provedeme. Musíme vše naplánovat v souladu s nařízenými vládními opatřeními,“ dodává náměstkyně Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů se rozjede už příští týden

Deset tun ryb z rybníků a tři tisíce stromků z lesních porostů v majetku města mají pro letošní předvánoční prodej připravené Městské lesy Hradec Králové. Stromky se začnou prodávat v příštím týdnu v Hájovně Marokánka a Zelený sloupek. Prodej kaprů bude zahájen pár dní před…
Čtěte více

Z vánočních stromečků odstraňte veškeré ozdoby, prosí Hradecké služby

Pondělní Tři Králové symbolicky ukončili vánoční a novoroční svátky a od začátku týdne už také Hradecké služby sváží vánoční stromky z domácností. Jejich sběr potrvá až do konce ledna, zpracují se v kompostárně na letišti v Hradci Králové, kde je také můžete odevzdat.
Čtěte více

Zveme: V Hradci uvidíte během svátků živý betlém i Dětskou vánoční hru

Štědrý den i oba vánoční svátky budou v Hradci Králové nabité zajímavými akcemi. Ve Svinarech uvidíte betlém se zvířaty, otevře se dřevěný kostelík v Jiráskových sadech a také rozhledna ve Vysoké nad Labem. Rodiny mohou putovat za jesličkami od Biřičky, nadšenci poběží udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme