Hradec Králové uzavře partnerskou smlouvu s francouzskými Métami

Hradec Králové uzavře partnerskou smlouvu s francouzským městem Méty. Rozhodla o tom na svém posledním zasedání rada města. Jak uvedl náměstek primátora Bedřich Koros, po schválení zastupitelstvem bude smlouva zaslána francouzské straně k vyjádření.
"Smlouva má spíše proklamativní charakter, předpokládáme spolupráci především v oblasti kultury, sportu a školství, ale i na poli podnikatelské sféry," řekl Koros. Podle vedení hradecké radnice je užitečné, že město bude mít užší styk s frankofonní částí Evropské Unie.

Méty a Hradec Králové spolupracují již delší dobu v církevní oblasti. Iniciativa k navázání oficiální partnerské smlouvy přišla z francouzské strany při Česko-francouzských dnech, které se konaly loni v listopadu v Hradci Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme