Štítky: | Knihovna města | Cena města |

Hradec Králové už zná své osobnosti loňského roku

Ceny města | Foto: MmHK
Ceny města | Foto: MmHK

Ve středu večer se v nově otevřené Knihovně města Hradec Králové v Centru celoživotního vzdělávání udílely výroční ceny města Hradec Králové za rok 2012. 

Událostí roku se stalo otevření sportovního areálu Bavlna, Hradeckou sportovní cenu obdrželi vodní slalomáři Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, Hradeckou múzou se stala Pavla Tomicová. 

První mezi rovnými tedy cenu Primus inter pares získal pedagog Jiří Němeček a Cenu  primátora města za studentskou tvůrčí práci si odnesl Marian Kacerovský za svou práci v oblasti gynekologie a porodnictví.

Otevření sportovního areálu Bavlna považují Hradečané i představitelé města za událost loňského roku. Na znovuzprovoznění chátrajícího areálu se čekalo téměř deset let, nyní má být útočištěm především pro mladé fotbalisty. Sportovní areál Bavlna se otevřel v polovině loňského dubna

Cenu primátora města za studentskou tvůrčí práci si odnesl gynekolog a porodník Marian Kacerovský. Cenu získal díky mimořádné publikační aktivitě a za vynikající výsledky ve vědecké a výzkumné činnosti v oblasti gynekologie a porodnictví. Doktor Kacerosvký působí ve Fakutní nemocnici Hradec Králové. Mnohé odborné zkušenosti posbíral během stáží ve Švédsku a Spojených státech amerických. Odborně se zaměřuje především na problematiku předčasných porodů. 

Hradeckou sportovní cenu obdrželi deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně za skvělou reprezentaci města Hradec Králové. V loňském roce totiž domů přivezli stříbro z mistrovství Evropy v kategorii dospělých, 1.a 2. místo si vybojovali na mistrovství světa a 2. místo na mistrovství Evropy do 23 let na divoké vodě.

Hradeckou múzu si odnesla za vynikající ztvárnění hlavní role Mileny v inscenaci Koule Pavla Tomicová. Tomicová je stálou členkou souboru Klicperova divadla a její výkony znají královéhradečtí diváci i z mnohých dalších kusů. 

Cena Primus inter pares náleží Jiřímu Němečkovi za pedagogickou činnost a práci v kultuře a oblasti ochrany památek.

"Výročními cenami se město tradičně snaží podpořit kulturní, společenský a sportovní život a ocenit osobnosti za mimořádné přínosy nebo počiny v daných oblastech," komentovala výběr tisková mluvčí radnice Magdalena Vlčková. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.3.2013 09:53
Freddy  (Nováček +20)
Němeček první mezi rovnými???
Udělení ceny Primus inter Pares "pedagogovi" Jiřímu Němečkovi vnímám stejně jako udělení Nobelovy ceny míru Jásirovi Arafatovi.

s úctou jeho dlouholetý žák
28.3.2013 10:03
Veronika Volejníková  (Administrátor +7)
RE: Němeček první mezi rovnými???
Jak bylo rozhodnuto, tak tlumočíme.
28.3.2013 10:47
Němečkův žák (neregistrovaný)
Souhlasím s Fredym. Taky jsem měl tu možnost mít pana doktora za učitele. Asi to nebyl nejhorší učitel, kterého jsem měl, ale určitě patří mezi ty, na které nevzpomínám s láskou. Po škole chodil nafoukaně jako holub v lampasových teplákách a to ho plně vystihuje, takového si ho pamatuju.
Kromě občanky a tuším dějepisu učil i tělocvik a brannou výchovu. Pro ty mladší uvedu, že branná výchova byla taková přípravka pro kluky na vojnu. Takže během jednoho dne byl schopen v občance prožívat Kantovo Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně a další vyučovací hodinu vykládat, jak je naše zemička v ohrožení od buržoazních ozbrojených sil a že je ctí každého mladého muže jít na vojnu. To bych mu moc nevyčítal, byla to jeho práce a i doba byla taková. Co ale nepřekousnu jsou jeho pedagogické metody. Jakákoliv diskuze byla vždy uhašena v zárodku, žádná komunikace s žákem atd. Nedokázal si vybudovat přirozenou autoritu.
Nezpochybňuju jeho vědomosti, to nedovedu posoudit, možná je to vzdělaný člověk. A zopakuju ještě jednou - měl jsem za svůj život horší učitele - ještě více samolibé, ještě více egoistické a ještě více zakomplexované než byl p. Němeček. Ale ti nedostali ocenění za pedagogiku. A taky nebyli v zastupitelstvu města a aktivní v politice ;-).
Zastupitelé, dejte si pár facek!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje…
Čtěte více

Cestu vlakem si můžete zpestřit četbou. Na nádraží je nová knihovna

Hradecká knihovna zapojila sebe i hradecké hlavní vlakové nádraží do projektu Kniha do vlaku. Na nádraží stojí malá knihovnička plná knih, které si můžete půjčit a zas vrátit do jiné knihovny na jiném nádraží. Služba funguje bezplatně. Knihovnu najdete v nádražní budově v pravém…
Čtěte více

Na Flošně jsou nyní k dispozici knížky

Není nad to lenošit u vody a přečíst si třeba nějakou knížku. Začíst se do stránek knih nebo časopisů je nyní na královéhradeckém koupališti Flošna o něco jednodušší. Knihovna města Hradce Králové tam právě zpřístupnila veřejnou knihovničku s tituly pro děti i dospělé, kde v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme