Hradec Králové rozšíří síť cyklistických stezek

Síť cyklistických stezek plánuje v nejbližší době rozšířit radnice v Hradci Králové. Nové cyklostezky povedou k obchodnímu centru Makro a k obchodnímu domu OBI. "Nyní probíhá výběrové řízení a už v průběhu srpna by se mohlo začít s pracemi na výstavbě," řekl primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák.
V současné době se zpracovává Generel cyklistických tras na území města Hradce Králové, který detailně popíše současné vedení i návrh nových cyklotras ve městě včetně problémových výpadových směrů z Hradce Králové. "V tomto generelu budou dále detailně rozpracovány problematické úseky cyklistické dopravy včetně návrhu jejich dopravního řešení," uvedl tiskový mluvčí magistrátu Jan Krejza.

Hradec Králové patří mezi města s největším počtem cyklistů v republice. V současné době jsou ve městě řádově desítky kilometrů cyklistických stezek, s přepravou tímto dopravním prostředkem se počítá i při budování nových komunikací.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme