Štítky: | Sport | Fotbal | FC Hradec Králové |

Hradec Králové přehrál Třinec 3:1

Fotbaloví fanoušci Hradce Králové se dočkali. Tuto neděli se po zimní přestávce představili Votroci v jarní části Fotbalové národní ligy poprvé před domácím publikem.

Minulé kolo Hradečtí prohráli na hřišti Táborska a přepustili jim první místo v tabulce. Pokud by se chtěli vrátit do čela, museli v domácím zápase zvítězit a spoléhat na neúspěch Táborska v Mostu. V cestě za návratem Votroků na špici stál Třinec.

Hostům ze Slezska patřila před nedělním střetnutím až 12. příčka a mají tak zcela opačné starosti - bojují o udržení. V minulém kole se jim však na domácím hřišti podařilo porazit favorizované Ústí nad Labem a na dobrý výsledek chtěli navázat i v neděli. A zejména ze začátku utkání se to třineckým hráčům dařilo. Hned od úvodního hvizdu převzali iniciativu a vytvořili si územní převahu. Dobrý presingem a vysunutou obranou dělali domácímu celku velké potíže a až na jednu nepřesnou střelu Haliloviče nepustili Hradec během první desetiminutovky na dostřel své branky. Nutno ovšem podotknout, že ani Třinec se k zakončení nedostal. Nudu na hřišti tak trochu oživil po čtvrthodině až domácí Vaněček, který po pěkné otočce na hranici velkého vápna dohrál míč i s brankařem a za tvrdý zákrok uviděl žlutou kartu. Tento okamžik ale signalizoval rozpohybování statické hry domácích a výsledkem byla první branka. V 17. minutě dostal pěkný míč do běhu hradecký rychlík Malínský, hezky se zbavil soupeřových obránců a následně chytrým lobem překonal i hostující brankaře Palečka - 1:0.

Hosté po inkasované brance začali ještě více útočit, což znamenalo sice zvýšené nebezpečí pro hradeckou branku, ale také prostor pro rychlé protiútoky. Blíže k brance však byli hosté. Ve 26. minutě Ceplák v jasné příležitosti netrefil ideálně míč po pěkném Malířově centru. Ceplák byl v jasné příležitosti ještě ve 41. minutě, ovšem v rozhodujícím okamžiku mu míč utekl z kopačky. Bez šance nebyli ani domácí hráči, vidět byl zejména autor první branky Malínský, který svojí rychlostí dělal hostující obraně velké problémy. Ani on se však neprosadil.

Druhý poločas začal Hradec jak nejlépe mohl. Krátce po rozehrání se dostal po pravé straně do rychlého průniku Vaněček. Míč "dovezl" až do vápna, kde v pravý okamžik nahrál Malínskému a ten vstřelil svoji druhou branku - 2:0.
Hosté mohli odpovědět o pět minut později, když ve středu hřiště vystihli hradeckou rozehrávku a následně z třicetimetrové vzdálenosti napálil jeden z hostujících hráčů míč do tyče. A také v dalších minutách se hosté nevzdávali a předváděli sympatický bojovný výkon. Blízko k zkorigování skóre tak byli v 56. minutě, kdy po rychlém průniku po pravé straně a následném střeleckém pokusu Haši musel Koubek vynaložit hodně úsilí a postřehu, aby míč neskončil za jeho zády. V 61. minutě pak po rychlém průniku za hradeckou obranu byl v dobré příležitosti Malíř, ale prováhal vhodný okamžik ke střelbě.
Stejně tak ovšem hrozili i Votroci. V dobré příležitosti byl v 57. minutě Vaněček, ale jeho průnik vytěsnil hotující brankař na roh. V těchto fázích byl k vidění oboustranně pěkný útočný fotbal, oba celky mohly skórovat. A skóre se nakonec také měnilo - hostům se podařilo v 69. minutě snížit, když na centrovaný míč z pravé strany si naběhl Ceplák a ve skluzu přízemní střelou poslal míč za Koubka 2:1.

Hosté vycítili šanci a začali svůj tlak stupňovat. Jenomže již v 74. mimutě dostala jejich snaha vážnou trhlinu. Po levé straně utekli Čermák se střídajícím Zeleným, po dvou pěkných narážečkách se druhý jmenovaný prosmýkl za obranu, které nezbylo než ho faulovat. Následoval pokutový kop, který rutinérsky k tyči proměnil Vaněček - 3:1.
Slezané se snažili nepříznivý vývoj ještě zlomit, ale domácí obrana již fungovala bezchybně a do žádné větší příležitosti hosty nepustila. V samotném závěru sice Málek pálil z hranice velkého vápna v dobré pozici, ovšem pozorný Koubek vytěsnil jeho pokus na roh. Hradec Králové přehrál Třinec 3:1 a i stále je jedním z hlavních adeptů na postup do nejvyšší soutěže.