Hradec Králové porazil Táborsko 1:0

Po podzimní části patří hradeckým fotbalistům 4. příčka
Po podzimní části patří hradeckým fotbalistům 4. příčka | autor: hradeckralove.cz

V podzimní předehrávce 16. kola Fotbalové národní ligy přivídal na Všesportovním stadionu v Malšovicích FC Hradec Králové celek FC MAS Táborsko. Oba týmy patřily před začátkem soutěže k favoritům soutěže, ale Hradec byl před dnešním zápasem pátý a Táborsko až sedmé. Přesto jsou oba celky před jarní částí stále ve hře o postupové příčky. Zejména Votrokům by případná nedělní výhra pomohla udržet těsný kontakt s postupovými pozicemi. Táborsku se ale v zápasech s Hradcem poměrně daří a dlouhodobě má aktivní bilanci.

Hradec začal utkání aktivněji a prvních deset minut prakticky nepustil Táborsko do hry. Územní převahu však domácí tým nedokázal zužitkovat v jakýkoliv náznak šance. Naopak hosté překvapili útokem v 10. minutě. Po rychlém průniku se dostal k míči Džafič a nebezpečnou situaci hasil na poslední chvíli skluzem Plašil. To bylo z obou stran na dlouhou chvíli všechno, až ve 25. minutě se dostal do první brankové příležitosti Votroků po Janouškově centru Zorvan, ovšem vhodnou šanci ke střele prováhal pomalým zpracováním. O minutu později pálil v dobré příležitosti Vlkanova, ale míč šel nad branku hostujícího gómana Tomy.

Na první branku si tak diváci museli počkat až do 37. minuty. Po přihrávce Schwarze prošel přes polovinu Táborska rychlík Malínský, přihrávkou na zadní tyč našel Vlkanovu a ten poslal se štěstím míč za Tomova záda - 1:0. Hradecký mladík měl velkou příležitost ještě v závěru poločasu. V dobré pozici však místo střely volil přihrávku na obsazeného Černého a tak se skóre neměnilo.

Druhá polovina zápasu se odehrávala také převážně v režii domácího celku. Hradec byl aktivnější a Toma měl plné ruce práce po jedovaté střele Malinského v 53. minutě. O dalších 5 minut později už to vypadalo na druhou branku v síti Táborska, jenomže Krmašovu hlavičku po rohovém kopu Toma excelentně zlikvidoval.
Útočné představení domácího celku pokračovalo. V 67. minutě pálil těsně vedle tyče Malínský, který byl v tomto zápase hodně vidět. Ani jeho další dvě šance neskončily brankou, protože hostující obrana na poslední chvíli vždy zasáhla. Táborsko o sobě dalo vědět až v 73. minutě a to spíš díky zbytečně riskantní rozehrávce domácí obrany. Ottmar však nakonec míc uklidil do bezpečí.

Závěrečná čtvrthodina se odehrávala prakticky v režii domácího celku, zejména díky Malínskému. Ofenzivní záložník nejprve poslal do jasné příležitosti Zorvana, ale jeho pokus mířil nad Tomovu branku. V 87. minutě sám Malínský "zazdil" Holešovu přihrávku a již v nastaveném čase Černý sám nedokázal proměnit brejkovou situaci. Hradec Králové tak po ofenzivním dobrém výkonu porazil Táborsko "jen" 1:0 a po podzimní části přezimuje v tabulce na 4. místě se ztrátou jednoho bodu na postupovou druhou příčku, která patří Sokolovu.