Hradec Králové odmítl partnerství s kosovským městem Djakovica

Město Hradec Králové neuzavře partnerství s kosovským městem Djakovica. Rozhodli o tom královéhradečtí zastupitelé, kteří zamítli návrh Djakovice na uzavření vzájemného partnerství.
Podle mluvčího magistrátu Jana Krejzy se Hradec Králové nebrání případné spolupráci, ta by se ale měla týkat konkrétních projektů. Smluvní partnerství ještě před zastupiteli zamítla i městská rada. Ta chce nyní dokončit přípravy na uzavření partnerské smlouvy s polskou Wroclaví a francouzskými Métami.

Iniciativa na uzavření partnerství přišla ze strany Djakovice, kontakt s hradeckou radnici zprostředkoval administrátor OSN v Kosovu a zároveň bývalý hradecký primátor Martin Dvořák. Podle něj není rozhodnutí rady ani zastupitelů velkým překvapením. "Oni berou partnerství především jako dobrý důvod k cestování. O tom, že by to mohlo přinášet něco pro partnerské město a ne jen pro pány z Hradce, zatím ještě nezačali ani přemýšlet," sdělil nám přímo z Kosova Dvořák. Minulý týden přitom Djakovica uzavřela partnerství s americkým Jamestownem.

Djakovica má přibližně 150 tisíc obyvatel a je třetím největším městem v zemi. Případná spolupráce obou měst se podle kosovské strany měla odvíjet především v oblasti kultury, sportu a ekonomice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme