Hradec Králové na pohlednicích a dokonce v průběhu tří století. Můžete se těšit na novou knihu

Nová kniha
Nová kniha | autor: vydavatel

Kniha plná pohlednic z Hradce Králové se chystá na předvánoční pulty. Přes dvěstěpadesát stránek představí město za poslední tři století. Čtenáři a patrioti tak budou moci sledovat vývoj architektury i rozvoj památek a prostředí města.

Na 256 stranách si budete moci prohlédnout 591 pohlednic z historie i současnosti. Hradec Králové se zatím nemohl pochlubit knihou zachycující jeho pozoruhodnou historii na pohlednicích. To vadilo autorovi a sběratelům pohlednic, a tak se to rozhodli napravit. Na předvánoční pulty knihkupectví se tak dostane kniha Hradec Králové na pohlednicích v průběhu tří století, v níž autor - Jaroslav Hrůza - originálně sestavil komentovanou procházku městem od konce 19. století až do současnosti. A že měl z čeho čerpat - jeho sbírka už čítá na 8 000 starých pohlednic Hradce Králové, sám pak v posledních letech nové pohlednice města fotí a vydává. Do knihy přispěli historickými pohlednicemi i další sběratelé.

"Čtenáři tak budou mít jedinečnou možnost porovnat vývoj architektury, rozvoj města, vzhled památek i proměny života v Hradci Králové ve třech stoletích; publikace tak má především obrovskou dokumentační hodnotu. Autor počítá v budoucnu s vydáním 2. dílu knihy," uvádí Helena Rezková, vydavatelka knihy.

Křest knihy se uskuteční ve středu 25. listopadu od 18 hod. v Knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme