Hradec Králové má už 10 kamer monitorovacího systému

Už 10 kamer dohlíží na bezpečnost a pořádek v Hradci Králové v rámci kamerového monitorovacího systému. Poslední rozšíření o tři stanoviště probíhalo od začátku tohoto roku, v těchto dnech byl ukončen jejich zkušební provoz. Jak uvedl tiskový mluvčí hradeckého magistrátu Jan Krejza, kromě lokalit v centru města již systém monitoruje i část sídliště Moravské Předměstí.
Hradecká radnice investovala do rozvoje kamerového monitorovacího systému již 8 milionů korun. "Tyto nemalé prostředky se nám všem vrací v podobě profesionálnější práce a rychlejší možnosti zásahu příslušníků městské policie," uvedl Krejza.

Instalace kamer má podle mluvčího i preventivní účinek, když v dané lokalitě po jejich zprovoznění výrazně klesá počet přestupků. Další možností využití tohoto systému je okamžitý průzkum situace po přijetí tísňového volání na linku městské policie. Strážníci jsou schopni v kritických případech po zavolání na linku 156 dorazit na jakékoliv místo v katastru města během několika minut.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme