Hradec Králové má opět záložní zdroje tepla
Dva kotle na plyn či topný olej o celkovém výkonu 90 megawattů EOP vybudovaly v areálu hradeckých strojíren ZVU a jeden o 45 megawattech u předávací stanice tepla v hradecké čtvrti Farářství. V Chrudimi vznikl nový zdroj o 35 megawattech. S dřívějšími záložními zdroji, které jsou zejména v Pardubicích, dosahují nyní všechny zálohy výkonu 336 megawattů. Představuje to zhruba 62 procent potřeby soustavy při venkovní teplotě minus 12 stupňů Celsia. "Tento výkon pokládáme za dostatečný. Při teplotě deset stupňů pod nulou zajistí v bytech teplotu plus osm stupňů, ale takový mráz bývá jen asi 100 hodin ročně. Při venkovní teplotě dvou stupňů nad nulou lidé nic nepoznají," řekl výrobní ředitel EOP Ladislav Kudrnáč.
Zálohy hodlají EOP využívat i při bezproblémovém chodu hlavního zdroje. "Předpokládáme, že poběží několik stovek hodin ročně a pomohou nám také operativně uvolnit kapacitu při výrobě špičkové elektřiny v Opatovicích," řekl ČTK generální ředitel podniku František Hejčl.
Stavbu záloh vyvolala havárie opatovické elektrárny v listopadu 2002, při níž zřícená střecha kotelny naráz vyřadila všech šest kotlů. Havárie se na téměř dva týdny dotkla zhruba 200.000 lidí v pardubicko-hradecké aglomeraci. Nejkritičtější situace s teplem byla v Hradci Králové, kde nebyl žádný záložní zdroj.
Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?
Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.
Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Komentáře ke článku
Vložit nový komentář
Jméno které jste zadal se shoduje s již zaregistovaným uživatelem.
Pokud jste to Vy přihlašte se prosím.
Pokud ještě nejste registrován vyberte si prosím jiné jméno,
nebo se zaregistrujte.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.