Hradec hodlá získat akcie hokejového klubu

Hradec Králové chce získat čtyřicet procent akcií hokejového klubu HC VCES, které vlastní HC Moeller Pardubice. Městská rada tento záměr minulý týden odsouhlasila, konečné slovo o odkupu akcií za 6,5 milionů korun bude mít hradecké zastupitelstvo.

HC Moeller Pardubice požaduje za 40 procent akcií 6,5 milionů korun. Částku se podařilo snížit o jeden a půl milionu korun a cena je konečná.  Nabídka  platí však  pouze do konce května. „Pokud rozhodnutí nebude schváleno do konce května, tak HC Moeller balík akcií neprodá, protože to váže na jejich další podnikatelské aktivity,“ řekl náměstek primátora a předseda představenstva HC VCES Martin Soukup. Zastupitelstvo se má zabývat  odkupem ještě tento měsíc. „Rada města mi uložila, abych jednal s vedením klubu HC Moeller Pardubice, zda bychom mohli cenu zaplatit ve splátkách. Mám předběžné informace, že by na splátkový kalendář  přistoupili,“ sdělil náměstek Soukup. HC Moeller podmiňuje prodej i tím, že město splatí částku za  akcie do konce tohoto roku.
Jak uvedl náměstek primátora Boris Herman, město chce získat kontrolní balík akcií, aby klub mohl pomýšlet na postup do extraligy. Rezerva v městském rozpočtu nyní činí osm milionů korun. „Hledáme cesty, abychom je nemuseli utratit za akcie hokejového klubu,“ sdělil náměstek Herman. Město obdrželo také nabídku od firmy ABD Invest. Ta  provozuje zimní stadión v Hradci a chce stabilizovat hradecký hokej. „Tyto akcie by odkoupila, měla by je rok až dva ve svém vlastnictví a pak nám je za stejnou cenu prodá. Takže i tato alternativa je sympatičtější než přímý odkup,“ dodal Herman. Pokud se odkup podaří, město se stane  vlastníkem 91 procent akcií hokejového klubu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme