Štítky: | Magistrát | koronavirus | antivirus |

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Magistrát plánuje pomoc pro podnikatele.
Magistrát plánuje pomoc pro podnikatele. | autor: hradeckralove.cz

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8 milionu korun. Nájemcům, kteří užívají ke svému podnikání nebytové prostory ve vlastnictví města a v době nouzového stavu museli uzavřít či omezit své provozovny, bude opět poskytnuta sleva na nájemném. Její výše ale bude závislá na obdobných formách pomoci ze strany vlády. Město také nakoupí třicet tisíc respirátorů typu FFP2, které budou distribuovány do mateřských škol a zaměstnancům městské policie. Balíček Antivirus II v pondělí na svém zasedání podpořili zastupitelé města.

Zastupitelé na svém pondělním zasedání schválili balíček Antivirus II, v rámci kterého chce radnice udržet ve stávající výši podporu sociálních služeb a podporu sportovní činnosti a volnočasové aktivity dětí a mládeže, další oblastí pomoci by měla být podpora subjektů v oblasti cestovního ruchu na území města nebo opatření směřující k zajištění finanční stability městských kulturních organizací a společností. „Chceme rovněž podpořit hradecké podnikatele, proto, podobně jako během léta, mezi ně rozdělíme finanční příspěvky. Zatím počítáme s finančním příspěvkem ve výši 2,8 milionu korun. Pro všechny jsme také odložili poplatky za zábor veřejného prostranství, a to až do konce roku 2021. Původně mělo prominutí tohoto poplatku platit do konce letošního roku, ale vzhledem k tomu, že to velká většina podnikatelů ocenila, věříme, že to pomůže především společenskému a kulturnímu životu v našem městě. Chceme znovu poskytnout slevu na nájemném nájemcům, kteří ke svému podnikání užívají nebytové prostory ve vlastnictví města. Výše slevy bude ale odvislá od obdobné podpory ze strany vlády,“ doplňuje primátor města Alexandr Hrabálek.

Město také nakoupí třicet tisíc respirátorů typu FFP2, které budou distribuovány do mateřských škol a zaměstnancům městské policie. „Pomocí těchto respirátorů chceme ještě zvýšit ochranu dětí i personálu ve školkách, které jsou stále otevřené. K zavírání dochází pouze v jednotlivých případech. Naštěstí se nám ještě nestalo, aby nějaká školka musela zůstat kvůli koronaviru dlouhodobě uzavřená. To samé městská policie, která je denně v terénu. I pro ně chceme nakoupit další respirátory typu FFP2,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Ačkoliv město v návaznosti na jarní vlnu koronaviru zavedlo řadu opatření, doposud se netýkala pozastavení probíhajících nebo připravovaných městských investic. „Všechny investiční akce, které buď probíhaly nebo byly naplánované, jsme se zatím rozhodli nezastavovat. Je potřeba, aby byla v pohybu ekonomika a nemůžeme si dovolit zastavit ani rozvoj města. Stále tedy probíhá stavba sportovní haly na Pouchově, pokračuje první kolo zadávacího řízení na zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu, pracujeme také na přípravě inteligentního dopravního systému a bude zahájena stavba lávky přes Labe u Aldisu. Věřím, že se při schvalování rozpočtu podaří plánované investice uskutečnit,“ informuje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí,…
Čtěte více

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme