Hráči VČE vezou z Brna důležité dva body za výhru v prodloužení

Hradečtí hokejisté zajížděli vyjímečně k utkání první ligy v pátek a ne v sobotu. Zápas měl o to větší důležitost, protože proti sobě nastoupily dva mančafty ze spodních pater tabulky, Brno okupuje 13.příčku a Hradec Králové je na posledním 14.místě. Od prvních minut posílala trenérská dvojice Jeřábek Vinopal na led pouze tři kompletní pětky a na hře to bylo určitě znát zvýšeným tempem Energetiků, kteří vstoupili do zápasu s velikým odhodláním a ve velikém stylu. Vidět byl především druhý útok ve složení Patrik Beck - Petr Domin - Dušan Frosch, kteří se v postarali o tři ze čtyř branek.
Do vedení mohlo jít ale jako první domácí Brno, moravský obránce minul však v první minutě dělovkou od modré těsně horní Hynkovu tyčku. "Nedáš, dostaneš" se potvrdilo ve čtvrté minutě když prostřelil reprezentačního brankáře do 20 let Martina Faltera jeho spoluhráč z letošního výběru Petr Domin a Východočeši vedli 1:0. I přes několik šancí převážně ze strany hostů se už skóre nezměnilo a tak skončila první dvacetiminutovka jednobrankovým náskokem aktivnějších hráčů z Hradce. Brňané nechali ale vypít hostům kalich hořkosti během druhé třetiny. Nejprve vyrovnal tečí hned po 38.vteřinách Marek Anderle, v přesilové hře pak převrátil vážky na stranu domácích Libor Polášek a situace začala být vážná. Hradec mohl přeci jen vyrovnat proti oživeným Moravanům, ale bomba Jardy Roubíka minula snad o milimetry Falterovu branku. Byli to znovu Brňané, kdo vstřelil další branku, v následné přesilovce prostřelil Petra Hynka Petr Bělohlávek a hradeckou lavičku polil nepříjemný studený pot. Do konce třetiny dokázali už hosté udržet na uzdě rozjeté hráče Brna, ale výhrou v prostřední části hry 3:0 otočili hráči Hvězdy dokonale průběh zápasu. Poslední dvacetiminutovka patřila ale pro změnu Energetikům, kteří bleskově snížili díky Patriku Beckovi na 2:3. V šesté minutě se postaral o vyrovnání Dušan Frosch a pětice nejvěrnějších hradeckých fanoušků, kteří do Blanska k utkání 35.kola dorazili byla ve varu a stadionem se opět neslo "Hradec, Hradec!". Do konce řádné hrací doby měli hradečtí ještě několik slibných šancí, ale při reprezentačním brankáři soupeře stálo štěstí. Na druhé straně nebyl pozadu ani Petr Hynek a po několika pěkných zákrocích dospělo utkání 35.kola díky perfektnímu obratu a velikému odhodlání soupeře z východu Čech do prodloužení. Na jeho začátku museli řešit pořadatelé problém s časomírou, která se rozhodla už nezastavit a tak se zbytek prodloužení muselo měřit na stopkách. Brno mělo několik slibných příležitostí, ale Petr Hynek v nastaveném čase třikrát vykouzlil skvělé zákroky a držel tak stále naději na vítězství v nastaveném čase. Do navršení 65.minuty zbývalo osm vteřin, před brankovištěm Brna se nejlépe zorientoval Jarda Roubík, který prostřelil Faltera a rozhodl o zisku dvou bodů za výhru v nastaveném čase. "Jsem rád, hlavně proto, že jsme zvítězili, to kdo dá branku není už důležité" prozradil po utkání Jarda, který zároveň uznal, že ho těší vítězný gól i z jiného pohledu "Dlouho jsem branku nedal, dnes se to konečně povedlo, jsem rád, ale hlavně, že to pomohlo snad všem" řekl na závěr šikovný útočník, který zamířil na východ Čech letos v průběhu sezóny z Chomutova. Energetici tak zcela zaslouženě po perfektním otočení zápasu získali veledůležité dva body za výhru v nastaveném čase a přiblížili se ještě více právě dnešnímu soupeři z Moravy, na kterého ztrácí už pouhé tři body a na druhého soka v úniku z barážových pozic chybí hradečákům zatím pět bodů. V zápase byla nejvíce vidět jak už jsme psali druhá trojice útočníků, nejlépe si vedl Petr Domin společně s Patrikem Beckem, kteří si v utkání připsali každý celkem tři body za branku a dvě přihrávky. Poslední jmenovaný Dušan Frosch má body pro změnu "pouze" dva a to za důležitý vyrovnávací gól na 3:3 a pak za přihrávku na rozhodující branku v prodloužení. Petr Domin neměl daleko ani k definitivnímu rozuzlení zápasového reliéfu do 60.minuty, ale v závěru zápasu se mu postavilo do cesty Falterovo břevno. Po utkání litoval domácí trenér Igor Čikl hlavně ztraceného náskoku "První třetina nebyla z naší strany až tak dobrá, ve druhé jsme zápas zcela otočili a vytvořili dobrý základ k zisku tří bodů. O tuto šanci jsme se však připravili pro změnu v té poslední třetině a v prodloužení "darovali" soupeři další bod, který by nám mohl určitě v závěrečném sčítání chybět" dokončil. Zdeněk Vinopal z Hradce ocenil především odhodlaný výkon svých svěřenců "Jak říkal kolega, po dvaceti minutách jsme vedli, ale vzápětí o jednogólový náskok přišli a dostali se do dvoubrankového manka, to pro nás nebyla vůbec lehká situace, ale jsem rád, že se z ní hráči vlastní touhou po vítězství dostali a také to dokázali. Chtěl bych jim poděkovat za velmi bojovný výkon, stejně tak i nejvěrnějším fandům, kteří nám neúnavně celé utkání fandili" zakončil svá slova hradecký asistent. Sestava HC VČE: Hynek - Kostka, Luštinec, Hendrich, Matějíček, Bartek, Procházka (Fejgl, Veselý) - Roubík, Pahulák (41.Bělka), Jelínek, Frosch, Domin, Beck, Štefan, Fišer, Fořt, (Suchý, Vašata) Branky: 3:26.Domin (Beck) 0:1, 20:38. Anderle (Petlák) 1:1, 27:24 Polášek (Šefčík, Bělohlávek) 2:1, 34:19 Bělohlávek (Polášek) 3:1, 40:14 Beck (Domin) 2:3, 45:21 Frosch (Beck, Domin) 3:3, 64:52.Roubík (Procházka, Frosch) 3:4 Střely: 37:51, vyloučení: 5:7, využití: 2:0, Diváci: 321