Hokejisté si přivážejí z Brna cenné tři body

Druhé mistrovské utkání na hřišti soupeře měli v plánu hradečtí Energetici ve středu, kdy se střetli od 18:00 v hale Rondo s Hvězdou Brno, nově vytvořeným moravským celkem, který před sezónou představil na tiskové konferenci své jasné cíle pro letošní rok, které zněly postup do play-off. Hvězda je velmi kvalitní tým, který dokázal hned v prvním kole porazit Opavu 4:1 a ve druhém si odvezl bod za prohru v prodloužení na ledě největšího favorita soutěže Kladna. V sobotu doma podlehlo Brno 2:5 Kadani a v zápase právě s Hradcem chtěli Moravané vyhrát a vrátit se tak do popředí tabulky.
V brance domácího týmu byl zkušený Richard Hrazdíra (na snímku), který přišel do Hvězdy z německého Duisburgu. Řadu let chytal ale v extralize, především ve Zlíně. Ve středečním utkání si ale na puk prakticky nesáhl a až ho musel lovit ze své sítě. Nejprve Brno sice vedlo v druhé minutě zásluhou Ondřeje Syřínka, ale o několik vteřin později hned z protiútoku vyrovnal Michal Nohejl, pro kterého začínal v Brně veliký večer. Michal poslal hosty o pět minut později do vedení 1:2, o které však přišli v závěru třetiny znovu díky Syřínkovi. Východočeši se díky poměrně rychlým brankám v druhé dvacetiminutovce dostali do slušného vedení 2:5 a zdálo se, že zápas bude jasnou záležitostí nováčka soutěže. Hradec přebral kontrolu nad hrou a s Hvězdou si dělal chvílemi co chtěl. V poslední části přidal Hradec poslední branku z hole Dušana Frosche, Brno ještě ale stihlo do konce zápasu snížit na konečných 3:6.

V hradeckém dresu se představily také nové nebo spíše staronové tváře. Společně s týmem odcestovalo k čtvrtému kolu do Brna také pardubické trio mladíků Průcha - Koukal - Kolář. Právě první jmenovaný Petr Průcha vyhnal zkušeného gólmana Hrazdíru z branky a to když zvyšoval na 2:3 po přihrávce Jana Koláře. O pár minut později završil svůj hatrick Michal Nohejl, který v posledních utkáních hraje opravdu skvěle. Po přihrávce Jardy Poláka ujel obraně Brna a perfektně zakončil svůj samostatný nájezd, který jel už na nového muže v domácí brance Petra Žurka - 2:4. Svoji premiérovou branku si v dresů Energetiků také připsal obránce Jiří Matějíček po zužitkování třetí přesilové hry v zápase a stav byl tedy už 2:5. Na konečných 2:6 pak upravil skóre dvě minuty před koncem po přihrávce Petra Průchy Dušan Frosch.

Na tiskové konferenci po utkání se ujal nejprve slova trenér domácích Igor Čikl, který rozhodně nadšením neoplýval."Už je to asi třetí zápas za sebou, co chceme hrát nějaký styl hry, nedaří se nám a v přesilovkách dostáváme rozhodující góly, které pak ovlivní celé utkání. Dnes to byly tři branky o oslabení, jeden dokonce v naší přesilovce a to podle mě rozhodlo celý zápas. Hradec hrál opravdu výborný hokej a bojovali jako jeden tým." vysvětloval prohru svých svěřenců trenér. Naopak hostující kouč Jiří Fibiger Energetiky chválil a děkoval za předvedený výkon. "Myslím si, že se nám dařila dobře obranná činnost, kluci si plnili své úkoly a podle mého názoru jsme byli lepším mužstvem. Za stavu jsme 2:2 měli šance proměnit na tři nebo čtyři dva, ze začátku se nám brankové příležitosti moc proměňovat nedařilo, ale pak to tam jak se říká spadlo a vyhráli jsme si myslím dnes zcela zaslouženě. Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon a perfektní nasazení".

Sestava HC VČE: Svoboda - Luštiněc, Bartoň, Hendrich (24. Veselý), Kostka, Matějíček, Procházka - Beck, Gengel, Frosch, Průcha, Koukal, Kolář, Kolařík, Mička, Bělka, Nohejl, Fišer, Polák
Branky: 1:46 Syřínek (Pilavka, Mintěl) 1:0, 2:09 Nohejl (Luštinec) 1:1, 5:43 Nohejl (Polák) 1:2, 18:50 Syřínek (Polásek) 2:2, 23:38 Průcha (Kolář) 2:3, 28:51Nohejl (Polák) 2:4, 33:55 Matějíček (Bartoň, Frosch) 2:5, 57:45 Frosch (Prcůcha) 2:6, 59:33 Jurásek (Zounek) 3:6 vyloučení: 5:6 + Hendrich HK 10 OT, využití 1:3, v oslabení 0:1, střely: 29:35 rozhodčí: Volf - Kašík, Vysloužil, diváků 400.