Hokejisté po fantastickém výkonu porazili vedoucí Chomutov

V sobotu odstartovala po týdenní přestávce druhá čtvrtina první ligy. Na východ Čech zavítal velmi atraktivní soupeř a to vedoucí celek Chomutova. Hradečtí v první kole soutěže 13.září právě na severu Čech začínali, na tři body však nedosáhli, neboť prohráli 3:2, ale jak se v dalším průběhu ligy ukázalo, nebyla to určitě žádná ostuda – v Chomutově vyhrálo až Ústí ve dvanáctém ligovém zápase. Náš sobotní soupeř se před víkendovým duelem pyšnil výbornou bilancí dvanácti vítězství a pouhé jedny porážky, kterou jasně první tým první ligy utrpěl právě doma v derby s Ústím nad Labem.
Hradečtí trenéři mohli po několikazápasové „pauze“do sestavy opět zapojit slovinského reprezentanta Tomaže Razingara, na soupisku však stále nemohli dopsat zraněného Michala Pahuláka. Na reprezentační start hráčů do 20 let odjel obránce Tomáš Linhart, na jehož místo nastoupil v druhé obranné dvojici s Pavlem Marečkem Vladimír Kostka. Po úvodním oťukávání dostali hosté velikou příležitost ke skórování na konci čtvrté minuty, poté co na trestnou lavici putovali postupně dva východočeští obránci a Hradec se musel ve třech bránit bez dvanácti vteřin celé dvě minuty. Tomáš Dušek se v brankovišti pořádně oháněl, betonem u pravé tyčky kryl i dorážku Stanislava Miškovice. V době, kdy se Jirka Hendrich už vracel na led, se přeci jen Chomutov dočkal. Puk propasíroval do hradecké branky Petr Jíra. Domácí si pak v pěti vytvořili řadu šancí, v jednom případě musela Jarinu zachraňovat i tyč, ale červené světlo za zády nejlepšího ligového brankáře rozsvítila až pohotová střela Honzy Šulce ze 12.minuty. Chomutov si ve své následné přesilové hře vytvořil znovu tlak, ale Energetici se ubránili. Litovat mohou domácí situaci ze 17.minuty kdy nedůrazná obrana nechala projet od poloviny hřiště až před Tomáše Duška Milana Kostourka, který střelou po ledě strhl vedení na stranu soupeře a dal tak výsledku konečnou podobu do úvodní části Druhá třetina měla raketový nástup, diváci, kteří se šli o přestávce občerstvit možná nestihli ani jednu ze dvou branek, které padly bleskově na začátku. Nejprve se prosadil šikovnou otočkou Míra Fišer, který překvapil brankáře Jarinu. Ten po nečekané střele útočníka třetí formace sklapl betony a puk najednou zmizel všem z očí. Hlavní rozhodčí si ještě pro jistotu vyžádal konzultaci s brankovým kolegou a následně ukázal nataženou pravicí do branky, což znamenalo vyrovnání na 2:2. Hradec se ale dlouho neradoval. Ve shluku těl se před Tomášem Duškem nejlépe zorientoval Josef Révay a hosté ve 23. minutě znovu vedli. Domácí však předváděli ve druhé třetině úplně jiné nasazení než v zápase s Brnem a výsledkem toho byla třetí, krásná vyrovnávací branka Jardy Roubíka, který bravůrně ...