Hokejisté Hradce uspěli v Brně

K druhému utkání v bojích o záchranu zajížděl Hradec do Brna, kde se v hale Rondo střetl s Kometou HC Brno. Domácí dopsali na poslední chvíli do sestavy čerstvou posilu ze Znojma Petra Kumstáta, jako druhý přijel brňanům pomoci zlínský Šimeček. Staronová posila byla i v brance. Exhradečák Kudrna se tradičně vyhecoval proti svému mateřskému klubu k výbornému výkonu a Východočechům dělal často veliké problémy.
Hned po úvodním buly prověřila Kudrnu celá "P-line". Domácí brankář si s pokusy Koukala, Průchy a Suchého poradil a ke slovu se dostala i Kometa. Hradec se navíc musel od třetí do sedmé minuty bránit ve čtyřech, oslabení jsme obětavou hrou přestáli. Ve 12. minutě se krásně individuálně prosadil Frosch, ale Kudrna ho vychytal. Frosche však nedovoleně fauloval jeden z hráčů Komety a Draci hráli přesilovku. V ní si ale větší šanci nevypracovali, gól mohli vstřelit z rychlého protiútoku domácí. Kapitán Sedláček vystihl přihrávku našich obránců a řítil se na Svobodu sám. Ten jeho nájezd zlikvidoval a svým zákrokem držel nerozhodný výsledek. Po šanci domácího kapitána o sobě dal také vědět uzdravený Nohejl, který na dvakrát zkoušel překonat Kudrnu. Skóre se měnilo až po akci Kumstáta. Tento vysoký útočník se doslova odrazil od mantinelu až před hradeckou branku a pod Svobodovým betonem protlačil puk do naší klece, Kometa vedla 1:0.

Na začátku druhé třetiny měl velikou šanci Zapletal, ale Svoboda si s jeho příležitostí poradil. Hradeckého brankáře trochu zaskočila střela Sedláčka, kterou neudržel v lapačce a v páté minutě prohrávali Draci 2:0. Trenér Fibiger si po tomto gólu vzal oddechový čas, stáhl hru pouze na tři pětky a to se hned po 45 vteřinách ukázalo jako dobré řešení. Frosch nahrál na Koukala a ten se už nemýlil - 2:1. Hned po snížení měl dvě tutovky hradecký Suchý, první odrazil z brankové čáry jeden z domácích obránců a tu druhou Kudrna vyrazil mimo tyče. Přesně v polovině utkání se hra na několik málo minut přerušila pro poškození plexiskla. Po opravení měl Hradec další příležitost k vyrovnání, v přečíslení však Froschova přihrávka na Becka neprošla a tak stále vedla Kometa. Její vedení mohl zvýšil Kraus, svůj nájezd překombinoval a nakonec nestihl ani vystřelit.

Třetí dvacetiminutovku začínali Východočeši opět ve čtyřech. Brno se dostalo do tlaku a jen díky Svobodovi Hradec neinkasoval. V páté minutě naopak dostal výhodu přesilové hry a stačilo pouhých šest vteřin a bylo vyrovnáno. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou k Bartoňovi, ten šikovně vystřelil, před brankou tečoval zkušený Zadražil a vyražený puk Kudrnou sám zavěsil do domácí klece a bylo vyrovnáno - 2:2. Hradec hrál hned po vstřelení vyrovnávací branky v oslabení, ale podobně jako v první třetině měl šanci bránící mančaft. Frosch ujel brněnské obraně, samostatný nájezd překombinoval stejným způsoben jako na konci druhé třetiny Kraus a tak se stav stále neměnil. Pěknou akcí se blýskl i Hendrich, projel celým hřištěm a Kudrna měl s jeho střelou z úhlu veliké problémy. Štěstí se přiklonilo na stranu hostů v šestnácté minutě. V závaru před Kudrnou se nejrychleji zorientoval Beck a poslal nás do vedení 2:3. Dokonalý hradecký obrat utkání mohla ještě pokazit další přesilovka domácích, Draci se však ubránili a z Brna si odváží velmi cenné tři body.

Písek vyhrál v Blansku nad Ytongem 3:5 a tak se hradecký dvoubodový náskok v tabulce nezměnil. Ve středu přivítá od 18 hodin na domácím ledě Ytong Brno. "Všichni doufáme, že nás přijde povzbudit na tento zápas hodně diváků, bude to moc těžké a diváci budou určitě tím šestým hráčem na ledě," odpověděl na otázku středečního utkání kapitán Sehnoutka.
Branky: 17:35 Kumstát (Ludvík) 1-0, 24:00 Sedláček (Točík) 2-0, 24:45 Koukal (Frosch) 2-1, 45:02 Zadražil (Bartoň) 2-2, 55:32 Beck (Vítek) 2-3.. vyloučení 5:6 + Svoboda HK os.trest 10 min., využití 0:1, rozhodčí Jebavý - Kabourek, Holub, střely 25:31, diváků 350.
Sestava Hradce: Svoboda - Procházka, Záleský (25.Veselý), Hendrich, Kostka, Luštinec, Bratoň, Fejgl, Veselý - Vítek (25-40.Nohejl), Beck, Frosch, Suchý (25-40.Vítek), Koukal, Průcha, Sehnoutka, Zadražil, Janiga, Horáček, Nohejl, Joudal.
Zdeněk Vinopal - asistent: "Bylo to hodně těžké utkání, prohrávali jsme o dvě branky a nesmírnou bojovností a notnou dávkou štěstí jsme výsledek nakonec otočili a vyhráli. Je to velmi důležité vítězství, protože Písek vyhrál a my si před ním náskok udrželi. Ve středu nás čeká zápas s nejlépe umístěným týmem v poslední čtyřce, Ytong je velmi kvalitní a zápas bude hodně těžký. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na hradecký stadion a doufám, že je nezklameme."