Hip Hop Kemp nabídne světové hvězdy a 96 hodin živé hudby

Na Hip Hop Kemp se dostanete speciálním autobusem zdarma
Na Hip Hop Kemp se dostanete speciálním autobusem zdarma | autor: facebook Hip Hop Kempu

Největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě Hip Hop Kemp začíná už tento čtvrtek v hradeckém Festivalparku a potrvá až do neděle. Festival, který se řadí po bok padesáti nejlepších festivalů světa, čeká jeho 14. ročník. Na akci se každý rok sjíždějí ti ty největší hiphopové hvězdy z celého světa a stejně tomu bude i v letošním roce. I letos také organizátoři odhadují, že dorazí tisíce fanoušků hiphopu.

Letošní 14. ročník Hip Hop Kempu bude opravdu velký. Účastníci se mohou těšit na celkem osm hudebním programem nabitých pódií, 96 hodin živého hiphopu a více než 500 světových interpretů této hudby. Na letošní ročník přijede několik velmi očekávaných hvězd z Ameriky. Mezi nimi například skupina Demigodz, která vznikla před 25 lety. Velkou hvězdou je i Ghostface Killah a Raekwon a také například Yelawolf. „Původem z Alabamy s jižanským přízvukem a kérkama, kam oko jen dohlédne, je Yelawolf jedinečný. Rapu se věnuje 12 let, poslední deska „Love story“, na které se podílel i jeho parťák Eminem, se nese v duchu country, ale i tak ničí. Na Kempu bude Yela poprvé,“ uvádějí pořadatelé.

Mezi americkými hvězdami nezaostávají ani čeští a slovenští interpreti. Na Hip Hop Kempu vystoupí například slovenský rapper Majk Spirit, uskupení Kontrafakt v čele s Rytmusem nebo český rapper Marpo. „Na kontě má 6 alb, je bubeníkem v kapele Chinaski, ale jeho Původ umění je hlavně rap. Vyprodává kluby a pogo je povinností. Jasným faktem je, že Marpo je nahoře,“ uvádějí pořadatelé. Mezi domácími zástupci vystoupí také Pio Squad. V hradeckém Festivalparku se také ve čtvrtek otevře Game Over Bboyz Arena. Jedná se o taneční stage, která je nabitá programem ze všech odvětví pouličního tancování. Vystoupí na ní tanečníci například z Polska, Portugalska, Ruska či Mexika.

Na Hip Hop Kemp se dostanete speciálním aubusem číslo 15, který opět vypraví Dopravní podnik města Hradce Králové. Autobus pojede mezi Terminálem hromadné dopravy a letištěm, a to ve dnech 19., 20., 21. a 23. srpna 2015. Cestující jsou na této zvláštní lince přepravováni zdarma. Na místo se můžete dostat také vlastní vozidlem, parkování nedaleko areálu je zajištěno. Parkovné po dobu celého festivalu stojí 150 korun.

Většina účastníků v místě využívá možnost stanování. Třídenní pobyt v kempu stojí 300 korun, v ceně je i vratná záloha 50 korun na pytel s odpadky. Do areálu je zákaz nosit drogy, vlastní alkohol, skleněné lahve a nebezpečné předměty. Stejně tak sem nemají přístup žádná zvířata kvůli zvýšenému hluku. Účastníci na místě využijí zálohované kelímky na pití.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více

Hip Hop Kemp se možná přestěhuje. Pořadateli vadí pozornost policie

Nepřiměřené kontroly policistů. To je podle pořadatele Hip Hop Kempu Radka Maliníka důvod, proč by rád festival přestěhoval. Navíc akce zřejmě ztratí i podporu radnice. Festival se v Hradci konal 16 let. Letos měl podstatně nižší návštěvnost než v loňském roce a podle slov…
Čtěte více

Na hip hop přijelo do Hradce méně lidí než loni. Může za to policie, slabší program nebo drahé lístky?

Letošní 18. ročník festivalu Hip Hop Kemp v Hradci navštívilo podstatně méně lidí než v minulém ročníku. Na hradecké letiště se letos vydalo poslouchat moderní hudbu přibližně devět tisíc návštěvníků, zatímco loni jich bylo 16 000. Co bylo důvodem? Podle pořadatelů neadekvátní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme