Hejtman se vložil do sporu o dostavbu D11

Dokončení dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové je opět v nedohlednu. Přestože tento týden mělo padnout definitivní rozhodnutí, ke smůle všech řidičů tomu tak není. Do sporu o pozemky pro dostavba rychlostní komunikace mezi farmářkou Ludmilou Havránkovou a státem se totiž vložil královéhradecký hejtman Pavel Bradík. Důvod? Jeho cílem je přimět obě znesvářené strany k dohodě.

Farmářka již patnáct let odmítá pozemky, které potřebují k dobudování dálnice, silničářům prodat. Před deseti dny skončila pro ni šedesátidenní lhůta. Stát, s pověřením náměstka ministra dopravy Jiří Hodač, který má věc na starost, zastrašuje Havránkovou vyvlastněním.
Místo závěrečného rozhodnutí se vše vrací na začátek. „Chci farmářku Havránkovou a ministra dopravy přimět, aby si opět sedli k jednomu stolu a pokusili se domluvit. Nechci, aby farmářka musela být vyvlastněna,“ řekl Pavel Bradík a dodal, že pevně doufá, že se obě strany dohodnou na lepším řešení.
Vše nasvědčuje tomu, že chce farmářce pomoci. Ta by totiž vyvlastněním tratila. Podle původní dohody, se kterou souhlasila, měla za deset potřebných hektarů pod dálnicí získat dvě stě padesát hektarů jiných polí. Takovou dohodu ale zamítla samotná vláda. A nutí ji do výměny deseti hektarů a doplatku čtyřiceti sedmi milionů korun. Pokud s tím nebude souhlasit, hrozí vyvlastněním.
Havránková trvá na své. „Nechci peníze, ale chci hospodařit,“ opakuje. Pavel Černovous, právník Havránkové, nechce hejtmanovu iniciativu, která očividně směřuje k tomu farmářce pomoci, komentovat. „Doposud jsme žádné nové informace nedostali ani z ministerstva. To neodpovídá ani na naše dopisy,“ řekl Černovous.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
18.7.2008 16:18
Xaver (neregistrovaný)
Za 10ha jiných 10ha + 47 mil a chce za 10ha 250ha.Za 47 mil se dá koupit podstatně menší rozloha než 250ha?Pak to ale vypadá na spekulativní nenažranost.
19.7.2008 09:25
Diviš (neregistrovaný)
To jste si pane hejtmane Bradíku vzpomněl opravdu včas.Co jste dělal celou tu dobu co jste byl na úřadě to jste budoval jen sídlo.O volbách Vám do spočítáme i my voliči ODS.
19.7.2008 21:13
Ira (neregistrovaný)
Já jako bývalý volič ODS budu tentokrát volit KSČM. Ať je nějaká legrace. Dovedu si představit, kdyby KSČM získala větší počet hlasů, jak by se zpátky vraceli všichni bývalí komunisté a různé kádrové rezervy.
20.7.2008 13:07
Dennis.T (neregistrovaný)
Já jako, nejspíše už také, bývalý volič ODS rozhodně neklesnu tak hluboko, abych volil KSČM.
20.7.2008 23:43
Ira (neregistrovaný)
A koho tedy volit? ČSSD to je to samé jako ODS. Lidovci, ti jsou v každé vládě. Je to beznadějné.
20.7.2008 23:57
Dennis.T (neregistrovaný)
Já bych volil Irskou republikánskou armádu:-D, prostě IRA Ne, kecám.... Prostě kohokoliv jiného, jen né KSČM..
21.7.2008 02:18
Ira (neregistrovaný)
To strašení KSČM už je trochu klišé. Největší hajzlové už jsou dávno ve všech ostatních stranách. Proto mně přišla humorná představa,jak to všichni berou úprkem zpátky do lůna své "strany" Jinak Ira je moje jméno.
21.7.2008 07:11
MIREK (neregistrovaný)
Vím, že je dálnice potřeba a možná je docela jednoduché stále ukazovat prstem na nějakou babu Havránkovou, kvůli které ta dálnice stále není. Pravda je myslím úplně někde jinde. Doporučuji si nejdříve opatřit iformace a pak po někom plivat. www.reflex.cz/Clanek20233.html
21.7.2008 11:43
Ira (neregistrovaný)
Souhlas s Mirkem.
25.7.2008 17:04
Diviš (neregistrovaný)
Každý kdo celou výstavbu dálnice D11 do HK sleduje ví že paní Havránková chce z toho dostat co nejvíce což je samozřejmě logické a každý by to dělal s podporou dobrého právníka obdobně.
Pánové Bradík a Divíšek jako nejvyšší představitelé kraje a města pro to neudělali vůbec nic jinak by to nemohlo tak dlouho trvat.Je potřeba aby jim to voliči ve volbách ohodnotili.
Takové zástupce na vedoucích místech opravdu nepotřebujeme.Nejde samozřejmě jen o tyto dva ,ale v podstatě o celé vedení,které s nimi nedokázalo pohnout aby něco pro to dělali.Tedy všechny vyměnit!!!!!


25.8.2010 10:47
Japa  (Pokročilý)
Něco není v jednání s paní Havránkovou od prvopočátku v pořádku. Stavební zákon totiž říká v § 103,žepři výstavbě liniových staveb, nebo v zájmu obce, je majitel pozemkupovinen odprodat půdu kterou vlastní za běžné ceny. To zamená u Havránkové 13 kč/metr čtvereční. Vůbec tedy nelze pochopit, to házení s miliony, nebo s náhradou stovek hektarů. Nabízí se tedy doměnka, že celá kauza je dlouhodobě režírována s cílem, aby úředníci na ministerstvech a někteří pracovníci hradeckého magistrátu, vydělali značné sumy peněz, které jim paní Havránková za konsultace a porady v případě svého vítězství vyplatí. Měl jsem dosud dojem, že pan Bradík je slušný člověk. Pokud slušný skutečně je, pak je nutno konstatovat, že je strašlivě naivní. Jarda

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme