Havárie teplovodů poklesly na polovinu

Poruchy na teplovodech v Hradci Králové se snížily za poslední dva roky na polovinu. Vyplývá to ze statistiky závažných havárií na teplovodních potrubích a technologiích předávacích stanic v Hradci Králové za roky 2008 až 2010. Zatímco v roce 2008 Tepelné hospodářství řešilo téměř devadesát případů, letos jejich počet klesl pod čtyřicet.

Výrazným způsobem se na příznivém trendu podepsala preventivní opatření a analýzy používaných technologií. „V posledních letech jsme důkladně prováděli podrobné kontroly rozvodného systému tepla ve městě a nastartovali jsme hned několik projektů, které přispívají k modernizaci více jak dvacet let starých technologií,“ uvedl ředitel společnosti Tepelné hospodářství Jiří Seidler.
Tepelné hospodářství provedlo v posledních letech rozsáhlé audity rozvodných sítí a eliminovalo havárie díky řadě ochranných opatření. Mezi unikátní akce se přesně před rokem zařadil pilotní projekt termovizního snímkování města. „Vyzkoušeli jsme sledování tepelných městských sítí termokamerou, které dosud nikde jinde v Evropě na tak rozsáhlém území neproběhlo. To nám pomohlo včas odhalit řadu nedostatků a zabránit haváriím na teplovodních potrubích,“ dodává Seidler.
Tepelné havárie patří mezi nejzávažnější problémy, které mohou obyvatele města dlouhodobě ohrozit. Projektový tým Tepelného hospodářství se snaží těmto situacím předcházet a finance z projektů na úsporu tepla jdou právě do modernizací tepelných sítí a technologií předávacích stanic.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme