Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Hasiči z Malšovy Lhoty dostanou novou cisternu

Nová cisterna vyjde město na téměř sedm milionů
Nová cisterna vyjde město na téměř sedm milionů | autor: hradeckralove.cz

Necelých sedm milionů korun investuje město Hradec Králové do nové cisternové automobilové stříkačky pro dobrovolné hasiče z Malšovy Lhoty. Jejich současná technika je zastaralá, nové vozidlo by se k hasičům mělo dostat do konce letošního roku. Na území města je celkem jedenáct sborů dobrovolných hasičů, podle radnice je jejich financování z priorit města.

Se zastaralým vybavením se hasiči z Malšovy Lhoty potýkají již delší dobu, techniku během letošního roku nahradí alespoň částečně novou automobilovou stříkačnou. „Jedná se v podstatě o požární automobil, který je vybaven nádržemi na vodu a pěnidlo, výkonným čerpadlem a další speciální technikou potřebnou k zásahům při mimořádných událostech,“ vysvětlil velitel hradeckých dobrovolných hasičů Jiří Kubec z magistrátu města, který má bohatou praxi při zásazích coby velitel družstva u profesionálních hasičů. 

Magistrát plánuje, že by dobrovolní hasiči mohli mít tento vůz ve své požární zbrojnici ještě do konce tohoto roku. „Dnešním rozhodnutím rady města o vypsání veřejné zakázky na dodávku cisterny se totiž rozbíhá celý administrativní proces, který bude zakončen převzetím vozu na sklonku roku,“ uvedla tisková mluvčí královéhradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková. „V nejbližších týdnech se vozový park královéhradeckých dobrovolných hasičů navíc rozroste o další dva menší vozy určené pro dopravu družstva k zásahům zejména technického charakteru,“ dodala mluvčí.

Na území města Hradce Králové bylo k 1. lednu 2015 celkem 11 sborů dobrovolných hasičů. V šesti z nich jsou městem zřízeny jednotky požární ochrany. Dle platné legislativy zřizuje a spravuje každá obec svoji jednotku sboru dobrovolných hasičů, přičemž velitele této jednotky jmenuje a odvolává starosta či primátor. Členové sboru musejí kromě své vlastní práce zvládat i předepsané požární vzdělávání.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme