Štítky: | Magistrát | Slavia | TJ Slavia |

Hala Slavie bude patřit městu. To do ní investuje desítky milionů

Halu klub převede na město.
Halu klub převede na město. | autor: ph-slaviahk.cz

Každoročně město Hradec Králové přispívá klubu TJ Slavia na provoz a nutné opravy její haly v Orlické kotlině, největšího sportovního zařízení tohoto druhu v republice. V roce 2018 město poskytlo dotaci téměř jedenáct milionů korun na novou palubovku. Nyní je potřeba za zhruba třicet milionů korun opravit střechu, což je také nad možnosti klubu, který halu vlastní. Město však nemůže dlouhodobě financovat takto velké investice do cizích nemovitostí. Oddíl se proto s hradeckou radnicí dohodl na budoucím převodu haly formou daru do majetku města.

„Hala Slavia je více než třicet let v provozu a to je právě doba, kdy snad každou nemovitost čekají velké investice do rekonstrukcí. Obecně se dlouho ví, že bez významné pomoci města to oddíl nebude schopný financovat. Město ale nemůže dlouhodobě investovat do cizího majetku, i přes to, že je na radnici všeobecná shoda na nutnosti podílu města na provozu a potřebných opravách haly. Ta totiž poskytuje zázemí tisícům sportovců nejen z našeho města, díky své velikosti se zde konají každoročně desítky turnajů a hromadných akcí celorepublikového významu. Jednání s TJ Slavia nyní konečně vyvrcholila v oficiální dohodu o budoucím převodu této haly do majetku města,“ říká Pavel Marek, náměstek primátora Hradce Králové pro oblast majetku.

Součástí smlouvy mezi městem Hradec Králové a oddílem TJ Slavia Hradec Králové o darování haly jsou i podmínky a záruky jejího budoucího užívání, vlastnictví a potřebných investic. Město se zavazuje, že halu nesmí po dobu padesáti let prodat či darovat jinému majiteli, dále že přednostně ji budou moci užívat oddíly a členové TJ Slavia. „Dalším závazkem ze strany města je investice do opravy střechy do tří let od uzavření dohody o budoucím převodu haly. V této souvislosti tak zastupitelstvo v pondělí schválilo zařazení třiceti milionů korun do výhledu rozpočtu na rok 2023 právě na tuto rekonstrukci,“ dodává náměstek Pavel Marek.

Zastupitelé Hradce Králové v tomto týdnu odsouhlasili smlouvu o smlouvě budoucí darovací, samotný převod haly by se podle této dohody měl uskutečnit ale až v roce 2030. „Na provoz a opravy haly oddíl žádal o dotace i z jiných zdrojů, než je město. V dotačních podmínkách jsou ujednání týkající se případné změny vlastnictví haly a aby Slavia nemusela některé dotace vracet, převod nemovitosti do majetku budeme moci uskutečnit až po skončení doby udržitelnosti těchto projektů. V dohodě o budoucím darování haly má TJ Slavia proto i závazek, že do podpisu darovací smlouvy nesmí zažádat o žádné další dotační tituly, které by převodu haly nějak bránily nebo ho omezovaly. Pozemky pod halou jsou ve vlastnictví města, darovací smlouva se týká pouze budov,“ vysvětluje Pavel Marek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec poslal do ukrajinského Černihivu 4 tisíce euro na vodní čerpadlo

Hradec Králové se od začátku rusko-ukrajinského konfliktu snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům i svému partnerskému městu Černihiv na Ukrajině. V březnu byla založena sbírka na pomoc obnovy partnerského města, kde se doposud podařilo vybrat více než 300 tisíc korun. Část peněz…
Čtěte více

Poslední kiosek na Pražském mostě čeká na rekonstrukci

Kotěrovy kiosky na Pražském mostu v posledních šesti letech procházely postupnou renovací. Na jaře zahájila stavební firma opravy toho posledního, který je umístěn na Tylově nábřeží na levé straně Pražského mostu ve směru k historickému centru města. V rámci rekonstrukce dojde k…
Čtěte více

Básně, hry i písničky zní z Poesiomatu na Tylově nábřeží

Na Tylově nábřeží v Hradci byl během pondělního odpoledne za přítomnosti primátora města Alexandra Hrabálka slavnostně odhalen Poesiomat, jehož autorem je Ondřej Kobza. Jedná se o kovové zařízení ve tvaru trubky, které po zatočení klikou nabídne zájemcům výklad o významných…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme