Štítky: | pouchov | hala | sportovní hala |

Hala na Pouchově bude hotová na podzim. Kromě TJ Sokol ji bude využívat i veřejnost

Hala bude dokončena na podzim.
Hala bude dokončena na podzim. | autor: MMHK

Na jaře loňského roku odstartovala stavba nové tělocvičné haly na Pouchově v Hradci Králové, která nabídne dvě tělocvičny, sociální zázemí, šatny, úložné prostory, galerii (tribunu) i parkoviště s 46 místy.  Stavební práce by měly být dokončené na podzim. Za vybudování nového sportovního zázemí s parkovištěm, jehož zhotovitelem je společnost Stylbau, město zaplatí zhruba 49 milionů korun.

„Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, volejbal, badminton a podobně. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostoru tělocvičny zde bude veřejnosti sloužit také parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. V hale se také nachází malá tělocvična se zázemím, která bude určená pro cvičení a další pohybové kurzy. „Když vše půjde podle stanoveného harmonogramu, počítáme s tím, že stavba bude hotová koncem října,“ dodává náměstek Bláha.

Město na stavbě zatím proinvestovalo přibližně 29 milionů korun bez DPH. „V těchto dnech byly zahájeny práce na obkladech a dlažbách  v šatnách a sociálním zázemí.  Ve velké hale také montujeme podhledy a v dalších týdnech začneme s pokládkou palubovky a dřevěných obkladů haly. Čeká nás ještě osazení zrcadly v malé tělocvičně a v následujících dnech bude probíhat budování parkoviště uvnitř areálu,“ říká stavbyvedoucí Zdeněk Vais ze společnosti Stylbau.

Provozovatelem tělocvičné haly budou Technické služby Hradec Králové, hlavním uživatelem pak TJ Sokol Pouchov, která čítá přibližně 350 aktivních sportovců. Halu bude možné využívat na sporty jako je volejbal nebo softbal, ale také na cvičení pro širokou veřejnost v rámci sokolské všestrannosti (jóga pro ženy, zdravotní cvičení pro seniory, cvičení rodičů s dětmi, cvičení předškoláků, zdravotní cvičení s prvky pilates atd.). Halu budou moci využívat i školy pro cvičení žáků a studentů v rámci tělesné výchovy. Nové prostory hodlá město nabídnout k využití mateřským, základním a středním školám v okolí, a také Univerzitě Karlově a Univerzitě Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Hradec Králové letos dokončí investiční akce za téměř 300 milionů. Které?

Které projekty hodlá v letošním roce město Hradec Králové začít či dokončit? Necelých 300 milionů korun půjde na budovu odlehčovací služby v Honkově ulici, novou sportovní halu na Pouchově, rekonstrukci ulice Hlavní nebo bytový dům na Pražské třídě v Kuklenách. Také…
Čtěte více

Stavba pouchovské sportovní haly pokračuje

Místo staré sokolovny na Pouchově pocházejícíc z poloviny minulého století už několik měsíců roste hrubá stavba nové sportovní haly. Stavět se začalo v průběhu dubna. Práce pak zkomplikovala vysoká hladina spodní vody. Termín dokončení se kvůli tomu posunul na podzim 2021.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme