Štítky: | pouchov | hala | sportovní hala |

Hala na Pouchově bude hotová na podzim. Kromě TJ Sokol ji bude využívat i veřejnost

Hala bude dokončena na podzim.
Hala bude dokončena na podzim. | autor: MMHK

Na jaře loňského roku odstartovala stavba nové tělocvičné haly na Pouchově v Hradci Králové, která nabídne dvě tělocvičny, sociální zázemí, šatny, úložné prostory, galerii (tribunu) i parkoviště s 46 místy.  Stavební práce by měly být dokončené na podzim. Za vybudování nového sportovního zázemí s parkovištěm, jehož zhotovitelem je společnost Stylbau, město zaplatí zhruba 49 milionů korun.

„Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, volejbal, badminton a podobně. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostoru tělocvičny zde bude veřejnosti sloužit také parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. V hale se také nachází malá tělocvična se zázemím, která bude určená pro cvičení a další pohybové kurzy. „Když vše půjde podle stanoveného harmonogramu, počítáme s tím, že stavba bude hotová koncem října,“ dodává náměstek Bláha.

Město na stavbě zatím proinvestovalo přibližně 29 milionů korun bez DPH. „V těchto dnech byly zahájeny práce na obkladech a dlažbách  v šatnách a sociálním zázemí.  Ve velké hale také montujeme podhledy a v dalších týdnech začneme s pokládkou palubovky a dřevěných obkladů haly. Čeká nás ještě osazení zrcadly v malé tělocvičně a v následujících dnech bude probíhat budování parkoviště uvnitř areálu,“ říká stavbyvedoucí Zdeněk Vais ze společnosti Stylbau.

Provozovatelem tělocvičné haly budou Technické služby Hradec Králové, hlavním uživatelem pak TJ Sokol Pouchov, která čítá přibližně 350 aktivních sportovců. Halu bude možné využívat na sporty jako je volejbal nebo softbal, ale také na cvičení pro širokou veřejnost v rámci sokolské všestrannosti (jóga pro ženy, zdravotní cvičení pro seniory, cvičení rodičů s dětmi, cvičení předškoláků, zdravotní cvičení s prvky pilates atd.). Halu budou moci využívat i školy pro cvičení žáků a studentů v rámci tělesné výchovy. Nové prostory hodlá město nabídnout k využití mateřským, základním a středním školám v okolí, a také Univerzitě Karlově a Univerzitě Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Moderní tenisový areál chce vybudovat malšovický sportovní klub

Moderní tenisový areál chce v hradeckých Malšovicích vybudovat Sportovní klub Tenis HK. Součástí areálu má být hala se třemi kurty, ale také kompletní zázemí pro sportovce. Minimálně stamilionovou investici chce klub zaplatit z dotace, úvěru a z vlastních zdrojů. Informaci…
Čtěte více

Hala na Pouchově se sportovcům otevře na přelomu února a března

V těchto dnech finišují práce na tělocvičné hale na Pouchově v Hradci Králové, budova je již kompletně dokončena zbývá jen dodělat zpevněné plochy na venkovním parkovišti. Během následujících týdnů bude město řešit kolaudaci, první sportovci tak do haly pravděpodobně vyrazí na…
Čtěte více

Haly na kraji Hradce se budou dostavovat. Firma, co je budovala načerno, dostala povolení

Po šesti letech se do rozestavěných hal firmy CTP v Hradci Králové opět vrátí dělníci. Společnost, která na okraji města v roce 2014 začala budovat bez stavebního povolení, konečně získala souhlas úřadů. Dostavba začne ještě v listopadu. Společnost CTP plánuje, že prostory o…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme